Dzisiaj jest: 25 Listopada 2017    |    Dziś imieniny obchodzą: Katarzyna, Erazm, Klemens

100 ulic z nową nawierzchnią. Trwa RPD

sobota, 16 wrzesień 2017 14:26 Autor 

RPD, czyli Radomski Program Drogowy od 2016 roku realizują władze Radomia. Prezydent i wiceprezydent Radomia spotkali się z dziennikarzami na setnej ulicy, zrealizowanej w ramach tego programu.

 

Ulica Sapowa jeszcze do niedawna była drogą, po której trudno było się poruszać mieszkańcom. Teraz ma asfaltową nawierzchnię, a została wyremontowana w ramach prowadzonego przez władze Radomia Radomskiego Programu Drogowego. To właśnie tu prezydent i wiceprezydent spotkali się z dziennikarzami. - To setna ulica, którą zrealizowaliśmy w ramach Radomskiego Programu Drogowego. Konsekwentnie utwardzamy ulice, które po deszczu zamieniały się rwące rzeki i błotniste bajora – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

W latach 2016 i 2017 na utwardzanie nawierzchni dróg gruntowych samorząd miasta przeznaczył 18 milionów złotych. Kiedy program ruszał, czyli w 2016 roku zdiagnozowano ok. 240 ulic, które potrzebowały lub jeszcze potrzebują nowej nawierzchni. Teraz tych zdiagnozowanych ulic na stronie Radomskiego Programu Drogowego jest jeszcze więcej, bo ponad 300. - Do wykonania mamy ponad dwie setki, ale większość z tych ulic nie spełnia kryteriów. Nie ma wymaganej szerokości, nie zostały wykonane jeszcze prace wodociągowe. Dlatego prosimy właścicieli nieruchomości o przekazywanie ich części, tak aby móc wykonać asfalt, jak na ul. Sapowej – dodaje Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

Jak informuje Konrad Frysztak, jeszcze w tym roku w ramach Radomskiego Programu Drogowego wykonane zostaną remonty ulic Gołębiowskiej i Drewnianej. Tu już przetargi rozstrzygnięto. Będzie też modernizacja ul. ks. Ziei. Opracowywana jest także lista ulic na tok przyszły. Ma się na niej znaleźć ponad 50 pozycji.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Agnieszka Mąkosa

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Woda będzie zdrowsza. I nie zdrożeje – zapewnia prezes Wodociągów

  Rozpoczęty III etap modernizacji sieci wodno-kanalizacyjnej w Radomiu wpłynie na poprawę jakości wody – twierdzą władze miasta. A prezes Wodociągów zapewnia, że inwestycja nie wpłynie na wysokość stawki za wodę dla mieszkańców

   

   

  Podziękowania dla pracowników Wodociągów Miejskich, którzy pracowali przy projekcie dotyczącym unijnego dofinansowania do modernizacji i rozbudowy gospodarki wodno-ściekowej wręczył prezydent miasta. Wartość projektu to ponad 300 milionów złotych. Wodociągom udało się uzyskać dofinansowanie unijne w kwocie ponad 190 milionów złotych netto. III etap modernizacji już rozpoczęto. - Niektóre zadania już są realizowane – informuje Dawid Zwierzyk z Wodociągów Miejskich.

  W ramach III etapu modernizacji zrealizowanych będzie ponad 200 inwestycji na terenie całego miasta. Jeszce w tym roku prace mają rozpocząć się w centrum Radomia. - Wchodzimy na ul Struga. Mam nadzieję, że warunki pogodowe pozwolą na to, żeby to się jeszcze w grudniu zaczęło – informuje Leszek Trzeciak, prezes Wodociągów.

  W przyszłym roku prace związane z modernizacją i rozbudową sieci wod-kan mają być prowadzone m.in. na ul. Kolberga, Jaracza, Folwarcznej, Bogusławskiego, Broni, Granicznej. To tylko przykłady, ale też i znak, że przed mieszkańcami miasta spore utrudnienia związane z inwestycją. Ale po modernizacji wszyscy mają odczuć różnicę. - Te pieniądze przełożą się na jeszcze wyższą jakość wody. Będzie ona jeszcze zdrowsza i jeszcze lepsza – twierdzi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

  I nie będzie drożeć - dodaje prezes Wodociągów. To dla mieszkańców ważne, bo wprowadzone w ostatnich latach podwyżki cen wody były uzasadniane właśnie prowadzonymi inwestycjami. Tym, że spółka musi mieć na wkład własny, potrzebny przy unijnych dofinansowaniach. Tym razem stawki za wodę nie ulegną zmianie – zapewniają władze Wodociągów.

  III etap modernizacji i rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej w Radomiu ma się zakończyć w 2022 roku.

   

 • Święto Niepodległości w Radomiu. Uroczystości na placu

  W katedrze i przy płycie grobu nieznanego żołnierza, chwilami w strugach ulewnego deszczu, odbyły się radomskie obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Artystyczny Jubileusz. 30 lat Łaźni

  Łaźnia obchodzi jubileusz 30-lecia. Łaźnia, czyli Klub Środowisk Twórczych i Galeria, ale na historie tego miejsca złożyły się wszystkie instytucje, które tę Łaźnię miały w nazwie.

 • Nowe nazwy, stare tabliczki

  Zgodnie z tzw. ustawą dekomunizacyjną Rada Miejska w Radomiu zmieniła nazwy niektórych ulic. Sprawdzaliśmy, jak realizowana jest uchwała, którą radni podjęli w końcu sierpnia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej


Pochmurno

6°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 85%

Wiatr: 11.27 km/h

 • dziś

  Pochmurno 8°C 5°C

 • jutro

  Rain 6°C 0°C