Dzisiaj jest: 21 Lutego 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks, Kiejstus

100 ulic z nową nawierzchnią. Trwa RPD

sobota, 16 wrzesień 2017 14:26 Autor 

RPD, czyli Radomski Program Drogowy od 2016 roku realizują władze Radomia. Prezydent i wiceprezydent Radomia spotkali się z dziennikarzami na setnej ulicy, zrealizowanej w ramach tego programu.

 

Ulica Sapowa jeszcze do niedawna była drogą, po której trudno było się poruszać mieszkańcom. Teraz ma asfaltową nawierzchnię, a została wyremontowana w ramach prowadzonego przez władze Radomia Radomskiego Programu Drogowego. To właśnie tu prezydent i wiceprezydent spotkali się z dziennikarzami. - To setna ulica, którą zrealizowaliśmy w ramach Radomskiego Programu Drogowego. Konsekwentnie utwardzamy ulice, które po deszczu zamieniały się rwące rzeki i błotniste bajora – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

W latach 2016 i 2017 na utwardzanie nawierzchni dróg gruntowych samorząd miasta przeznaczył 18 milionów złotych. Kiedy program ruszał, czyli w 2016 roku zdiagnozowano ok. 240 ulic, które potrzebowały lub jeszcze potrzebują nowej nawierzchni. Teraz tych zdiagnozowanych ulic na stronie Radomskiego Programu Drogowego jest jeszcze więcej, bo ponad 300. - Do wykonania mamy ponad dwie setki, ale większość z tych ulic nie spełnia kryteriów. Nie ma wymaganej szerokości, nie zostały wykonane jeszcze prace wodociągowe. Dlatego prosimy właścicieli nieruchomości o przekazywanie ich części, tak aby móc wykonać asfalt, jak na ul. Sapowej – dodaje Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

Jak informuje Konrad Frysztak, jeszcze w tym roku w ramach Radomskiego Programu Drogowego wykonane zostaną remonty ulic Gołębiowskiej i Drewnianej. Tu już przetargi rozstrzygnięto. Będzie też modernizacja ul. ks. Ziei. Opracowywana jest także lista ulic na tok przyszły. Ma się na niej znaleźć ponad 50 pozycji.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Agnieszka Mąkosa

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PiS się niepokoi, a magistrat czeka na ruch wojewody

  „Czekamy na ruch wojewody, czyli na podpisanie umowy. Po podpisaniu w każdej chwili jesteśmy gotowi rozpocząć procedury związane z przebudową Wojska Polskiego” – tak władze Radomia komentują zarzuty PiS.

 • Most zostanie odbudowany

  Radomski MZDiK ogłosił przetarg na odbudowę mostu na Krzewieniu. Przeprawa została uszkodzona w maju ubiegłego roku przez nawałnicę i powódź. Zakończenie prac planowane jest na przełom lipca i sierpnia.

 • Mieszkańcy protestują w sprawie programu drogowego

  Mieszkańcy ulic, które zakwalifikowano przez władze miasta do utwardzenia w tym roku w ramach Radomskiego Programu Drogowego, a które później zostały z budżetu wyrzucone, protestują. A politycy przerzucają się winą. Platforma Obywatelska obwinia opozycję za to, że drogi nie zostaną utwardzone. Przewodniczący Rady Miejskiej przypomina natomiast, że PO także poparła budżet, z którego wyrzucono program drogowy prezydenta. Przewodniczący dodaje, że lista dróg do utwardzenia w tym roku jest otwarta.

 • Chaos na sesji. Dwa programy drogowe

  Dwa Radomskie Programy Drogowe uchwalili radni podczas wtorkowej sesji budżetowej. Według jednych to wina przewodniczącego Rady Miejskiej, który doprowadził do bałaganu. Inni winą obarczają opozycję twierdząc, że pisała ona budżet na kolanie.

dami24 poleca

Pochmurno

-4°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 81%

Wiatr: 17.70 km/h

 • dziś

  Pochmurno -1°C -5°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -7°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego