Dzisiaj jest: 17 Marca 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Gertruda, Patryk, Zbigniew

Wiadomości

W piątek w Sądzie Pracy w Radomiu odbyła się pierwsza rozprawa dotycząca byłego sekretarza miasta Rafała Czajkowskiego. Rafał Czajkowski domaga się przywrócenia do pracy. Wyklucza to z kolei prezydent Radomia.

Komentarz

Dziś rano w Radomiu doszło do kilku wypadków. Przed godz. 8 na skrzyżowaniu ulic Mieszka I i Piastowskiej zderzyły się trzy samochody. Jak relacjonuje Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, z ulicy Piastowskiej wyjeżdżała skodą 60-letnia kobieta. Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i uderzyła w toyotę, a potem jeszcze…

Komentarz

Współczesne niewolnictwo to nie mit

piątek, 16 marzec 2018 19:56 Autor
Czerwony, londyński autobus stanął na Placu Corazziego przed Urzędem Miejskim. Pojawił się jako symbol kampanii wymierzonej przeciwko handlowi ludźmi i współczesnemu niewolnictwu. Kampanię zorganizowała Ambasada Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Armia Zbawienia, La Stradą, MSWiA, Policja i Straż Graniczna.

Komentarz

Pokój pełen zagadek, dobra zabawa i nauka angielskiego. Taka nietypowa lekcja odbyła się w XI Liceum Ogólnokształcącym. W zajęciach wzięli udział przedstawiciele różnych szkół.

Komentarz

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzech biznesmenów, którzy sprzedawali komputery z nielegalnym oprogramowaniem. Na liście klientów biznesmenów-oszustów jest między innymi Urząd Miejski w Radomiu.

Komentarz

„To była ustawka prezydenta i nigdy więcej na to nie pozwolę” - tak wydarzenia podczas wtorkowej sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej, komentuje Dariusz Wójcik, przewodniczący rady. To co wydarzyło na sesji – jak tłumaczy Dariusz Wójcik – w złym świetle stawia radnych i miasto.

Komentarz

Wojewoda czeka na pisemne uzasadnienie

czwartek, 15 marzec 2018 17:25 Autor
Wojewoda mazowiecki czeka na pisemne uzasadnienie wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie wygaszenia mandatu prezydenta Radosława Witkowskiego. Jak informuje wicewojewoda Artur Standowicz, wojewoda Zdzisław Sipiera nie wyklucza odwołania się od tego wyroku do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Komentarz

Trwa rewitalizacja kamienicy Deskurów

czwartek, 15 marzec 2018 17:15 Autor
Kamienica Deskurów niknie w oczach. Zaniepokojeni mieszkańcy Radomia pytają czy to jeszcze jest rewitalizacja czy już odbudowa kamienicy. Radomski magistrat uspokaja, że wszystko jest pod kontrolą, a wyburzenia ścian były konieczne bo kamienica jest w złym stanie technicznym.

Komentarz

dami24 poleca

Breezy

-6°C

Radom

Breezy

Wilgotność: 85%

Wiatr: 40.23 km/h

  • dziś

    Opady śniegu -5°C -10°C

  • jutro

    Pochmurno -5°C -11°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego