Dzisiaj jest: 19 Września 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Konstancja, January

Wiadomości

Akcja EDWARD w Radomiu

środa, 19 wrzesień 2018 17:52 Autor
Zbyt duża prędkość, jazda pod wpływem alkoholu czy narkotyków, korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy, brak zapiętych pasów bezpieczeństwa, zmęczenie i ciągły pośpiech. To tylko niektóre przyczyny śmiertelnych wypadków na drogach. W środę na drogach Radomia i regionu mazowiecka drogówka i radomski WORD prowadzili akcję EDWARD.

Komentarz

W sobotę, 22 września przypada europejski Dzień Bez Samochodu. Radomianie tego dnia będą mogli za darmo korzystać z komunikacji miejskiej. Autobusami komunikacji miejskiej w tym specjalną linią „M” będzie można także dojechać do Parku Michałów gdzie w sobotę odbędzie się specjalny festyn rodzinny z okazji otwarcia parku.

Komentarz

PSP 25 ma nowe boisko i siłownię

środa, 19 wrzesień 2018 17:49 Autor
Przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 25 w Radomiu, otwarto uroczyście – bo nawet z odegraniem hymnu narodowego – boisko wielofunkcyjne i plenerową siłownię. Inwestycja powstała w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.

Komentarz

Koalicja Obywatelska przedstawiła kandydatów do Sejmiku Województwa Mazowieckiego z okręgu numer V. Listy otwiera Rafał Rajkowski, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego.

Komentarz

Walka ze smogiem poprzez sadzenie sosen na miejskich nieużytkach, wprowadzenie taniego biletu czasowego czy rewitalizacja terenów rekreacyjnych na Borkach, Koniówce i Piotrówce – to tylko niektóre z punktów programu Rafała Czajkowskiego, które kandydat na prezydenta Radomia przedstawił na swojej konwencji wyborczej.

Komentarz

Będą zmiany w komunikacji miejskiej

wtorek, 18 wrzesień 2018 16:55 Autor
W Radomiu trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu pod hasłem "Multimodalność - przesiadaj się i jedź!", podczas którego władze miasta zapowiedziały zmiany w komunikacji miejskiej.

Komentarz

Samorządowa Karta Kultury

wtorek, 18 wrzesień 2018 16:53 Autor
W Radomiu zainaugurowano Mazowiecki Program Edukacji Kulturalnej. Program ma charakter pilotażowy i będzie swoim zasięgiem obejmował przede wszystkim Radom i subregion radomski.We wtorek podpisano także Samorządową Kartę Kultury.

Komentarz

Blisko dwa miliony złotych z środków Unii Europejskiej trafi do szpitala w Kozienicach. Umowę na dofinansowanie projektu podpisali członek zarządu województwa mazowieckie Rafał Rajkowski i dyrektor szpitala w Kozienicach Jarosław Pawlik.

Komentarz

dami24 poleca

Czysto

18°C

Radom

Czysto

Wilgotność: 67%

Wiatr: 17.70 km/h

  • dziś

    Częściowe zachmurzenie 28°C 15°C

  • jutro

    Słonecznie 27°C 13°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej