Dzisiaj jest: 16 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Alina, Aneta, Justyna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 41.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Będzie hala nie będzie targowiska

wtorek, 26 maj 2015 17:08 Autor 

W związku z budową hali widowiskowo-sportowej umierające targowisko na terenie Radomiaka będzie zlikwidowane. Kupcy muszą szukać nowych miejsc na swoje stragany w innych częściach miasta.

Targowisko na terenie obiektów Radomiaka przy ulicy Struga w związku z przygotowaniami do budowy hali widowiskowo-sportowej będzie funkcjonować jeszcze najdłużej przez dwa miesiące. – Ten targ jest już od wielu lat targiem przestarzałym i nie zabezpieczającym zarówno potrzeb kupujących jak i sprzedających, więc tym ludziom zostaną zaproponowane inne lokalizacje - mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Kupcy z Radomiaka nie protestują, ale nie ukrywają jednak żalu, bo twierdzą, że nikt nic im nie proponował. Nowego miejsca handlu szukają na własną rękę na innych, radomskich targowiskach. – Każdy dobry przed wyborami. Wybory przyszły, zostawili ludzi na pastwę losu – mówi kupiec z targowiska na Radomiaku. Ze znalezieniem nowego miejsca na innym targowisku nie będzie jednak tak źle, bo jak mówią kupcy, handel nie idzie najlepiej i wiele miejsc się zwalania. O budowie hali wypowiadają się dość sceptycznie. Mówią, że bardziej przydałyby się nowe miejsca pracy dla radomian, choć nie kwestionują tego, że hala też przyda się w Radomiu. Zastanawiają się także skąd miasto weźmie pieniądze na utrzymanie obiektu. – To jednak są koszty, bo budowa to jedno, a utrzymanie? Kto utrzyma? - zastanawia się jeden z kupców z Radomiaka. Takich obaw nie mają władze miasta. Budowa hali to ich oczko w głowie i zarazem spełnienie obietnicy wyborczej. Rozpoczęcie budowy jest już praktycznie pewne. Dwa tygodnie temu ministerstwo sportu udzieliło 40 milionów złotych dofinansowania do budowy obiektu, który ma nie tylko służyć wszystkim radomianom, ale także wesprzeć rozwój radomskiego sportu, głównie siatkówki i koszykówki. – Hala pozwoli nam na to, żeby zwiększyć sprzedaż biletów. To przełoży się również na zwiększone zainteresowanie, a to z kolei przełoży się na budżety klubów, a budżety klubów mogą się przełożyć na jeszcze lepszych zawodników - mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Według władz miasta, pierwsze prace porządkowe na terenach Radomiaka poprzedzające budowę hali widowiskowo-sportowej mają się rozpocząć między 1 a 31 lipca.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Stan pracy przy hali na ul. Struga

  Budowa Radomskiego Centrum Sportowego wkracza w kolejną fazę. Rozpoczął się montaż elementów dachu w hali widowiskowej przy ulicy Struga.

 • Hala pnie się w górę. A kiedy stadion?

  Coraz większych kształtów nabiera hala widowiskowo-sportowa budowana w ramach Radomskiego Centrum Sportu przy ul. Struga. Niedługo rozpoczną się pierwsze prace na placu budowy nowego stadionu, ale najpierw potrzebne jest uzyskanie pozwolenia.

 • Przygotowania do świąt. „Półtorej godziny w kolejce”

  Święta mają być strawą dla duszy przede wszystkim. Są okazją do rodzinnych spotkań, ale przy suto zastawionych stołach. Na targach już widać gorączkowe przygotowania.

 • Czekają na „zielone światło”

  Budowana przy ulicy Struga hala nabiera kształtów. Widać już nie tylko wykopy i fundamenty, ale konstrukcję, która wytycza ramy inwestycji. Wkrótce powinna też ruszyć budowa stadionu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej