Dzisiaj jest: 25 Lutego 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd

PPL chce kupić radomskie lotnisko

piątek, 29 grudzień 2017 17:40 Autor 

Prawdopodobnie już na początku stycznia nastąpi podpisanie listu intencyjnego dotyczącego współpracy i przejęcia akcji radomskiego lotniska cywilnego przez Polskie Porty Lotnicze.

 

Rozmowy Przedsiębiorstwa Państwowe Porty Lotnicze z prezydentem Radomia o przejęciu akcji spółki Port Lotniczy Radom i realizacji inwestycji na lotnisku na Sadkowie trwają od kilku miesięcy. Pierwszy etap tych rozmów dobiega końca. - Wynegocjowaliśmy list intencyjny i jesteśmy gotowi podpisać go w ciągu najbliższych kilku dni. Ale przed nami drugi etap rozmów i w tym czasie będziemy rozmawiać już o planie i procedurze przejęcia naszego lotniska przez PPL. Będziemy także rozmawiać o planie inwestycyjnym – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
W rozmowy z portami lotniczymi zaangażowani są także radomscy parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości. - PPL jest zainteresowane taką transakcją. Ona nie jest jeszcze przesądzona, bo list intencyjny niczego nie przesądza. Pozwala natomiast przystąpić do etapu audytu, podczas którego badane są wszystkie księgi, stan prawny, stan finansowy lotniska – mówi
Adam Bielan, wicemarszałek Senatu RP.
Jak dodaje Adam Bielan, do podpisania listu intencyjnego przez Prezesa PPL i prezydenta Radomia dojdzie najprawdopodobniej po Święcie Trzech Króli, czyli po 6 stycznia.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PPL ma nową koncepcję lotniska w Radomiu

  Kilkadziesiąt startów i lądowań w ciągu godziny. Nowy terminal o przepustowości co najmniej 6 milionów pasażerów rocznie. To zaledwie mały wycinek planu generalnego nowego lotniska cywilnego, które ma powstać w Radomiu po ewentualnym przejęciu go przez PPL.

 • Radomskie lotnisko na ostatnim miejscu

  Ponad 10 tysięcy 700 pasażerów odprawiono w radomskim porcie lotniczym w ubiegłym roku. Radomskie lotnisko spadło na ostatnie miejsce w zestawieniu działalności polskich lotnisk cywilnych.

 • Jaka przyszłość lotniska w Radomiu? Skrajne opinie

  „Jeżeli uda się podpisać umowę z PPL-em, na Sadkowie powstanie duże lotnisko, które zmieni Radom” - uważa Adam Bielan, wicemarszałek Senatu. Tymczasem marszałek Mazowsza, Adam Struzik przestrzega przed karmieniem radomian fantazjami.

 • Nowa siatka lotów od połowy grudnia?

  Prawdopodobnie w połowie grudnia z radomskiego lotniska znów wystartują samoloty. Nieoficjalnie wśród kierunków wymienia się Wielką Brytanię

   

   

  Fakt, że w poniedziałek odbyły się rozmowy przedstawicieli władz Radomia i portu lotniczego z partnerem biznesowym zainteresowanym uruchomieniem lotów z Radomia, potwierdziła nam osoba wysoko postawiona w strukturach radomskiego urzędu miejskiego.
  Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, może chodzić o linie EasyJet. Prawdopodobnie w połowie grudnia linie uruchomiłyby połączenia z radomskiego lotniska. Wśród możliwych kierunków wymienia się Wielką Brytanię.
  Na razie będą trwały analizy dokumentów przedstawionych przez partnera biznesowego. Dopiero po ich ocenie będą mogły zapaść decyzje w tej sprawie.
  Dziś nie udało nam się potwierdzić tych informacji w Porcie Lotniczym Radom.

   

dami24 poleca

Pochmurno

-9°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 60%

Wiatr: 17.70 km/h

 • dziś

  Pochmurno -8°C -15°C

 • jutro

  Przewaga chmur -8°C -15°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego