Dzisiaj jest: 18 Marca 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Anzelm, Cyryl, Edward

Można starać się o bezpłatny internet. Magistrat przyjmuje wnioski

sobota, 27 styczeń 2018 14:05 Autor 

O bezpłatny dostęp do internetu mogą strać się mieszkańcy zagrożeni wykluczeniem cyfrowym. Urząd Miejski przyjmuje wnioski od zainteresowanych do końca stycznia.

 

Chodzi o nabór uzupełniający do projektu „Bezpłatny internet dla mieszkańców Radomia zagrożonych wykluczeniem cyfrowym”. - Wciąż – po spełnieniu określonych warunków i posiadając własny sprzęt komputerowy – można skorzystać z bezpłatnego przyłączenia do internetu – informuje Monika Stanikowska z biura prasowego urzędu miejskiego.

Główny cel projektu to zapewnienie dostępu do internetu dla 1500 gospodarstw domowych z terenu gminy miasta Radomia, które są zagrożone wykluczeniem cyfrowym z powodu trudnej sytuacji materialnej lub niepełnosprawności.
- Z tej liczby, 500 gospodarstw domowych zostało wyposażonych w sprzęt komputerowy z uwzględnieniem specjalnych potrzeb osób niepełnosprawnych. Udział w projekcie jest bezpłatny – dodaje Monika Stanikowska.

A szczegółowe informacje dostępne są m.in w radomskim magistracie, w wydziale teleinformatycznym. Wnioski można składać do końca stycznia.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Agnieszka Mąkosa

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Parki dla aktywnych

  Urząd Miejski chce wybudować w Radomiu trzy tzw. Otwarte Strefy Aktywności. Wnioski o dofinansowanie inwestycji trafiły już do ministerstwa. Wspomniane strefy mają powstać na Południu, Michałowie i Glinicach.

 • Burzliwa sesja. Radni nie poparli propozycji prezydenta

  Radni opozycji znów pokazali prezydentowi Radomia, że nic nie może bez nich zrobić. Tym razem opozycja odrzuciła wszystkie projekty uchwał, które Radosław Witkowski przygotował na sesję. Dotyczyły one zmian w wieloletniej prognozie finansowej miasta i zmian w budżecie na ten rok.

 • Zostaw 1% w Radomiu

  Ruszyła kampania „Zaprocentuj dla Radomia”. Jej celem jest zachęcanie radomian do przekazywania 1% swojego podatku na rzecz radomskich organizacji pożytku publicznego. Takich organizacji w mieście jest 51.

 • Rekrutacja do przeszkoli

  24 lutego rozpocznie się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Zasady naboru pozostają bez zmian.

dami24 poleca

Breezy

0°C

Radom

Breezy

Wilgotność: 46%

Wiatr: 46.67 km/h

 • dziś

  Breezy 0°C -7°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -7°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego