Dzisiaj jest: 20 Kwietnia 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

PiS pyta o przebudowę alei Wojska Polskiego

sobota, 17 luty 2018 17:21 Autor 

„Dajemy prezydentowi Radomia ostatnie ostrzeżenie i mówimy: niech się weźmie do pracy” - tak radomscy parlamentarzyści PiS komentują działania prezydenta Radosława Witkowskiego w kwestii przebudowy alei Wojska Polskiego. Zdaniem parlamentarzystów PiS prezydent nic w tej sprawie nie robi.

 

Przebudowa alei Wojska Polskiego będzie finansowana z pieniędzy z budżetu państwa. Miasto otrzyma na ten cel 93 miliony złotych. Po euforii z pozyskania tak dużej kwoty na tę inwestycję, przyszedł – zdaniem radomskich parlamentarzystów PiS – czas na konkretne pytania do prezydenta Radomia. - Jak będzie tymi pieniędzmi dysponował, kiedy będzie rozpisany przetarg i jak będzie zabezpieczona możliwość ruchu w Radomiu – mówi Marek Suski, szef gabinetu politycznego Premiera RP.
Parlamentarzyści PiS zwracają także uwagę, że miasto może stracić pieniądze na przebudowę alei Wojska Polskiego z powodu zbyt późnego ogłoszenia przetargu na tę inwestycję. Dofinansowanie zostało rozpisane na 3 lata, czyli tyle ile ma potrwać przebudowa. - Jeżeli nawet na dniach ten przetarg zostanie ogłoszony, to rozstrzygnięcie nastąpi gdzieś na przełomie maja i czerwca. Zostanie niewiele czasu. Te środki, które są do wydania w tym roku to niebagatelna kwota 28 milionów 700 tysięcy złotych. Te pieniądze muszą być w tym roku wydane – mówi
Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.
PiS oczekuje od prezydenta Radosława Witkowskiego przedstawienia planu organizacji ruchu w Radomiu na czas przebudowy alei Wojska Polskiego. - Dajemy prezydentowi ostatnie ostrzeżenie: weźcie się panowie do roboty bo miasto na tym cierpi, a nasi obywatele będą stać w gigantycznych korkach – dodaje minister Marek Suski.
Ale radomski magistrat – jak poinformował nas wiceprezydent Konrad Frysztak – czeka na podpisanie umowy na dofinansowanie przebudowy alei Wojska Polskiego z wojewodą mazowieckim. To wojewoda jest teraz dysponentem 93 milionów złotych. Jak zapewnia wiceprezydent Konrad Frysztak, magistrat jest gotowy do ogłoszenia przetargu dzień po podpisaniu umowy.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Opozycja ma zastrzeżenia i wątpliwości

  Radni opozycji mają zastrzeżenia dotyczące przetargu na przebudowę alei Wojska Polskiego. Według radnych PiS, MZDiK nie ma prawomocnego pozwolenia na budowę, a prezydent Radosław Witkowski dopuścił się zaniedbań nie wnioskując o tryb natychmiastowej wykonalności.

 • Procedura rozpoczęta

  Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu rozpoczął procedurę przetargową dotyczącą przebudowy alei Wojska Polskiego. MZDiK wysłał ogłoszenie o przetargu do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej.

 • Przebudowa alei Wojska Polskiego niezagrożona?

  „PiS niepotrzebnie straszy mieszkańców. Przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego jest niezagrożony” - tak wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak komentuje „rewelacje” przedstawicieli radomskiego Prawa i Sprawiedliwości, że miasto mimo podpisania umowy na dofinansowanie, nie jest gotowe na ogłoszenie przetargu na przebudowę alei Wojska Polskiego.

 • Prezydent podpisze umowę

  Prezydent Radosław Witkowski – jak deklaruje – podpisze umowę na dofinansowanie przebudowy alei Wojska Polskiego. Warunek jest jeden: prawnicy Urzędu Miejskiego i prawnicy wojewody mazowieckiego muszą wyjaśnić niestandardowe – zdaniem prezydenta – zapisy w tym dokumencie.

dami24 poleca

Częściowe zachmurzenie

17°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 39%

Wiatr: 6.44 km/h

 • dziś

  Częściowe zachmurzenie 20°C 6°C

 • jutro

  Słonecznie 25°C 10°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego