Dzisiaj jest: 18 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Jaki skatepark na Obozisku?

czwartek, 25 czerwiec 2015 17:02 Autor 

Trwają prace nad opracowaniem koncepcji przebudowy parku Obozisko. Głównym elementem nowej koncepcji będzie skatepark.

W magistracie pochylają się nad rewitalizacją parku Obozisko. Park położony w obrębie ulic Warszawskiej, Parkowej i Śniadeckich ma powierzchnię ponad 4,5 hektara. – Założyliśmy, że w tym miejscu, wykorzystując naturalne ukształtowanie terenu i stare boisko, wybudujemy skatepark – mówi Eugeniusz Kaczmarek, dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Magistrat zbiera aktualnie opinie – szczególnie młodych mieszkańców Radomia - na temat wyboru koncepcji skateparku. Warianty są dwa. – Chcemy poznać zdanie młodzieży na ten temat. Czy mamy budować skatepark o konstrukcji podobnej do tej, jaka jest w parku Leśniczówka czy może skatepark betonowy. Z propozycji, które już do nas spłynęły, to młodzież skłania się raczej w kierunku skateparku betonowego – dodaje Eugeniusz Kaczmarek.

Rewitalizacja Parku Obozisko zostanie przeprowadzona w przyszłym roku. W tym roku natomiast magistrat chce uzyskać projekt budowlano-wykonawczy oraz pozwolenie na budowę. Projekt rewitalizacji parku przewiduje także wymianę oświetlenia z sodowego na LED, utwardzenie alejek, elementy małej architektury typu kosze na śmieci, ławki i stojaki na rowery oraz budowę nowego placu zabaw dla dzieci.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej