Dzisiaj jest: 19 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

Wiadukty pną się do góry

poniedziałek, 29 czerwiec 2015 17:34 Autor 

Trwa budowa wiaduktów na ulicy Żółkiewskiego. Inwestycja ma się zakończyć w tym roku.

Po starym wiadukcie już dawno nie ma śladu. Na podjazdach na ulicy Żółkiewskiego po obu stronach wiaduktu układane są krawężniki. Podbudowa ulicy gotowa jest już do układania pierwszych warstw asfaltu. Zakończono także prace montażowe belek na pierwszym wiadukcie. - Lada moment wykonana zostanie płyta główna, czyli ta powierzchnia, po której będą jeździły samochody. Betonowanie potrwa około 28 dni. A później przyjdzie czas na kolejne prace drogowe – mówi

Kamil Tkaczyk, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Drogowcy boją się pogody. Ta – jeżeli okaże się zbyt kapryśna – może opóźnić prace. W maju ulewy częściowo zalały teren budowy. Tymczasem w poniedziałek od rana mocno padało. Kamil Tkaczyk, dyrektor MZDiK jest dobrej myśli i nie przewiduje opóźnień: - Zgodnie z harmonogramem pierwszy obiekt mostowy ma powstać do połowy sierpnia. Wiadukt musi być gotowy także do ruchu samochodowego. Trzeba pamiętać jeszcze, że pozostają prace dopuszczające do użytkowania plus próby obciążeniowe. To najistotniejszy element, czyli uzyskanie nawet tymczasowego dopuszczenia do użytkowania tego wiaduktu przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Wiadukty na Żółkiewskiego wybudowane zostaną za 52 miliony złotych. 44 miliony to dofinansowanie unijne. Cała inwestycja ma zakończyć się jeszcze w tym roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej