Dzisiaj jest: 24 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Tłumy na targach pracy

piątek, 02 październik 2015 18:33 Autor  Magdalena Boduła

Blisko 20 % bezrobocie w Radomiu. Nie dziwi zatem duże zainteresowanie XI Targami Pracy, które odbyły się w piątek w mieście. Wystawcy przygotowali 700 ofert.

 

Jak mówią organizatorzy, zainteresowanie targami zarówno ze strony wystawców jak i bezrobotnych było spore. - Z reguły przyjmujemy 30 wystawców, dziś jest ponad 40. Nie dla wszystkich wystarczyło boksów – mówi Józef Bakuła, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy. Ci, dla których miesjca starczyło mieli do zaoferowania 700 miejsc pracy. Zatrudnienie mogli znaleźć między innymi dekarze, handlowcy i kierowcy. Jednak najwięcej propozycji pracy dotyczyło branży budowlanej, metalowej ale i technicznej. - Potrzeba jest dzisiaj przede wszystkim kwalifikacji technicznych ze znajomością informatyki, bo takie mamy urządzenia, takie mamy czasy. Ci, którzy wcześniej się do tego dostosują, szybciej znajdą pracę – mówi Zbigniew Gołąbek, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Wielu bezrobotnych z nadzieją sprawdzało zaprezentowane na targach oferty pracy. Poszukiwali czegoś w zawodzie, ale nie tylko, bo - jak mówili - żadnej pracy się nie boją. Ogółem stopa bezrobocia w sierpniu wynosiła w powiecie prawie 26 %, a w Radomiu 19 %.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • XIII Radomskie Targi Pracy

  Pracodawcy mają kłopot ze znalezieniem pracowników o wykształceniu technicznym. Poszukujący chcieliby pracę dobrze płatną, żeby nie martwić się o jutro. Dziś odbyły się XIII Radomskie Targi Pracy.

 • Bezrobocie wciąż spada. W kwietniu rekord?

  W Radomiu i powiecie maleje bezrobocie – wynika ze statystyk Powiatowego Urzędu Pracy. Zdaniem dyrektora PUP, to zasługa m.in. dobrej koniunktury. W kwietniu bezrobocie może być rekordowo niskie.

 • Szkolenie to szansa na pracę

  Powiatowy Urząd Pracy ma pieniądze na szkolenie pracodawców i pracowników. Można już składać wnioski o dotacje. Środki na ten cel pochodzą z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

 • Dyrektor PUP: „Bezrobotnym nie chce się pracować”

  To był dobry rok – ocenia dyrektor urzędu pracy w Radomiu. Stopa bezrobocia jest najniższa w historii i zapowiada się, że tendencja spadkowa nadal się utrzyma. Teraz to pracodawcom może być trudniej.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej