Dzisiaj jest: 23 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Iwona, Michał, Dezyriusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Serwisownia Kolei Mazowieckich w Radomiu

środa, 02 grudzień 2015 18:33 Autor 

Punkt utrzymania taboru Kolei Mazowieckich powstanie w Radomiu. Władze miasta wydzierżawią na 40 lat teren pod budowę. Punkt ma powstać w ciągu trzech lat. W serwisowni powstanie około 40 nowych miejsc pracy.

Na terenie, który niegdyś należał do Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego zostanie wybudowany punkt utrzymania taboru Kolei Mazowieckich. Koleje będą dzierżawić teren do miasta przez 40 lat. Warunki dzierżawy zostały już ustalone. Punkt ma zostać wybudowany w ciągu trzech lat. Jak informują Koleje Mazowieckie, będzie gotowy w 2018 roku. Znajdzie tu zatrudnienie około 40 osób. Praca będzie wykonywana 7 dni w tygodniu. - Będziemy potrzebowali osób, które zajmą się naprawą bieżącą pojazdów, myciem pojazdów, wykonywaniem podstawowych czynności kontrolnych i naprawą podzespołów – informuje Donata Nowakowska, rzecznik Kolei Mazowieckich. Jak mówi prezydent Radomia, inwestycja Kolei Mazowieckich jest ważna dla miasta nie tylko ze względu na nowe miejsca pracy. - To ożywienie i rewitalizacja terenów przemysłowych, które były związane z obszarem działań kolejowych – twierdzi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. A projekt Kolei Mazowieckich zakłada nie tylko budowę punktu, ale także zakup 10 nowych autobusów szynowych. Wartość projektu to około 150 milionów złotych. Projekt został zgłoszony do uwzględnienia w Planie Wykonawczym do Strategii Rozwoju Województwa Mazowieckiego do 2030 roku. Jeśli uda się pozyskać dofinansowanie do projektu, to dostawa nowych autobusów szynowych jest planowana w latach 2017 – 2018. Tabor ma usprawnić obsługę pasażerów w regionie radomskim, w tym w kierunku Warszawy, Dęblina, Skarżyska Kamiennej i Drzewicy.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PKP PLK: w 2021 r. z Radomia do Warszawy w 75 minut

  We wtorek w Radomiu gościł Krzysztof Pietras, zastępca dyrektora Regionu Centralnego PKP PLK S.A., który przedstawił stan prac na linii kolejowej nr 8 pomiędzy Warszawą a Radomiem.

 • Inwestycje kolei w Radomiu

  Ponad 550 tysięcy złotych Polskie Linie Kolejowe przeznaczyły na doposażenie peronów w Radomiu i okolicach. Będą nowe wiaty, ławki, kosze na śmieci i gabloty informacyjne.

 • Umowy podpisane. Koniec prac w 2021 roku

  Ponad 640 mln złotych kosztować będzie modernizacja dwóch odcinków linii kolejowej numer 8: Radom – Warka i Warka – Czachówek Płd. Dziś PKP PLK podpisały umowy z wykonawcami tych inwestycji. Zakończenie prac planowane jest w 2021 roku.

 • Do Warki koleją szybciej w... 2021 roku

  Za kilka tygodni ruszy remont kamienicy Deskurów – zapowiada radomski magistrat. Na ogłoszony przez urząd miejski przetarg dotyczący remontu tego budynku wpłynęły 4 oferty.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej