Dzisiaj jest: 26 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna

Zmiany w koncepcji hali widowiskowo-sportowej

piątek, 13 marzec 2015 16:58 Autor 

Do 2018 roku – według zapowiedzi prezydenta Radosława Witkowskiego – ma stanąć przy ulicy Struga nowa hala widowiskowo-sportowa. W piątek w Radomiu gościł minister sportu Andrzej Biernat.

Początkowo hala miała stanąć obok boiska od strony ulicy Zbrowskiego. Ale spór z dawnymi właścicielami części terenu zmusił władze miasta do opracowania nowej lokalizacji hali. – To był poważny problem. Zdawaliśmy sobie sprawę, że oczekiwanie na rozstrzygnięcia sądowe potrwać może nawet do roku 2018. Dlatego inwestycja miałaby szansę ruszyć dopiero w 2018 roku – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia Według aktualnej koncepcji hala zostanie wybudowana na terenie, na którym teraz są targowisko, parking przed budynkiem klubowym i część boiska od strony ulicy Struga. Tym samym zmieni się także położenie boiska piłkarskiego. Do ministerstwa wpłynął już wniosek z miasta o dofinansowanie inwestycji wraz pozwoleniem na budowę. – Budowa hali jest wpisana do wieloletniego planu inwestycyjnego ministerstwa sportu. Możemy rozpocząć procedurę w rozbiciu o harmonogram wydatków i kosztów jakie miasto musi ponieść – mówi Andrzej Biernat, minister sportu. Minister Biernat nie złożył dziś żadnej, finansowej deklaracji. Poinformował także, że z budową nowego stadionu piłkarskiego miasto będzie musiało poradzić sobie samo. Ministerstwo nie dotuje takich inwestycji. Budowa stadionu – jak zapowiada prezydent Witkowski – będzie przebiegała w kilku etapach. Realizacja inwestycji spowoduje likwidację targowiska i kortów tenisowych położonych od strony ulicy Jordana. Targowisko zostanie zlikwidowane do 31 lipca tego roku. – Jeżeli są inwestycje, to muszą być różnego rodzaju uciążliwości. Bardzo dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że ilość handlujących na tym targowisku drastycznie zmalała na przestrzeni ostatnich lat. Ci kupcy, którzy tam pozostali znajdą inne miejsce na terenie miasta – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. Korty mają zostać przeniesione koło zalewu na Borkach. Jak zapowiada wiceprezydent Konrada Frysztak, w lipcu tego roku będą gotowe projekt budowlany i projekt funkcjonalno-użytkowy nowej hali. Koszt budowy hali to 80 milionów złotych.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Stan pracy przy hali na ul. Struga

  Budowa Radomskiego Centrum Sportowego wkracza w kolejną fazę. Rozpoczął się montaż elementów dachu w hali widowiskowej przy ulicy Struga.

 • Dentobusy pojadą do szkół

  Pierwsze dentobusy otrzymało dziś Ministerstwo Zdrowia. Przekazanie pojazdów odbyło się w Radomiu. Bo radomska firma wygrała przetarg na wykonanie wspomnianych busów.

 • Byliśmy na budowie S7. Stan prac – ok. 60 %
  III kwartał 2018 roku. To data planowanego zakończenia budowy zachodniej obwodnicy Radomia w ciągu drogi krajowej S7. Dziś zajrzeliśmy na plac budowy. Prace zaawansowane są w mniej więcej 60%.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej