Dzisiaj jest: 22 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Browar na sprzedaż. Będą chętni?

czwartek, 25 luty 2016 16:25 Autor 

Stary Browar Saskich zostanie wystawiony na sprzedaż – zdecydowały władze miasta i określiły cenę wywoławczą. To prawie 1 milion 700 tysięcy złotych. Będą chętni? Magistrat liczy, że tak.

Stoi niezagospodarowany od lat i niszczeje. Został darowany gminie przez Browar Warka w 2002 roku. Pomysłów na Browar Saskich było kilka. Planowano właśnie tu otworzyć park technologiczny czy Muzeum Armii Krajowej, potem też filię Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Jak ten pomysł nie wypalił, pojawiła się koncepcja utworzenia na terenie browaru Międzynarodowego Centrum Wzornictwa i Sztuk Wizualnych - Radom Design. Ale i ta idea znalazła się w gronie pomysłów niezrealizowanych. Obecne władze postanowiły browar sprzedać. - Ta nieruchomość nie znalazła swojego rozwiązania, a chcemy zrewitalizować także tę część miasta - mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. - Jako miasto nie mamy przeznaczenia, ani też pieniędzy na ten obiekt. Większość środków chcemy przeznaczać w najbliższych latach na rewitalizację Miasta Kazimierzowskiego: Rynku, Ratusza czy kamienicy Deskurów – dodaje.

Pytanie, czy browar nie podzieli losu wspomnianej przez wiceprezydenta kamienicy Deskurów. Ten obiekt zarówno miejska spółka Rewitalizacja, jak i sama gmina także wielokrotnie próbowały sprzedać, obniżały cenę, ale nie udało znaleźć chętnego do zainwestowania pieniędzy. Browar Saskich to też niełatwa nieruchomość. Niewielka część budynku jest wpisana do rejestru zabytków. Zatem wszelkie prace w tej części trzeba będzie konsultować z konserwatorem. Obiekt jest zniszczony. Ale władze miasta liczą, że być może się uda. Jak mówi wiceprezydent Frysztak, jest obecnie moda na rewitalizację starych obiektów, a browar ma potencjał. Można tu prowadzić rożnego rodzaju działalność. Poziom optymizmu władz podnosi także...wstępne zainteresowanie. - Docierają do nas osoby zainteresowane, z kapitałem. Kilka takich osób wyraziło gotowość i chęć uczestnictwa w przetargu - twierdzi Konrad Frysztak.

Teraz, zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami, informacja dotycząca sprzedaży Browaru Saskich znalazła się w wykazie. Wykaz będzie wisiał do 14 marca. Potem, po upływie przepisowych trzech tygodni magistrat ogłosi przetarg na zabudowaną cześć nieruchomości przy ulicy Limanowskiego. Cena wywoławcza to prawie 1 milion 700 tysięcy złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • 5 ofert na Wojska Polskiego. Wszystkie za drogie

  5 ofert wpłynęło na przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego, ulicy Zwolińskiego, ronda Popiełuszki i części ulicy Żółkiewskiego. Niestety wszystkie nadesłane oferty są za drogie od kwoty jaką na te inwestycję ma Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji.

 • Procedura rozpoczęta

  Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu rozpoczął procedurę przetargową dotyczącą przebudowy alei Wojska Polskiego. MZDiK wysłał ogłoszenie o przetargu do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej.

 • Za drogie oferty. Unieważnią przetarg?

  7 ofert wpłynęło na przetarg na odbudowę mostu na Krzewieniu. Przetarg ogłosił Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Ale nie wiadomo czy przetarg zostanie rozstrzygnięty. Powód ? Wszystkie nadesłane oferty są za drogie.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej