Dzisiaj jest: 21 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Umowa na budowę hali podpisana

czwartek, 24 marzec 2016 18:07 Autor 

W ciągu dwóch miesięcy rozpocznie się w Radomiu budowa nowej hali widowiskowo-sportowej. Umowę w tej sprawie podpisał Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 

Wykonawcą inwestycji przy ulicy Struga będzie konsorcjum firm Rosa-Bud z Radomia i Maxto z Krakowa. Konsorcjum wygrało przetarg, który ogłosił Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W czwartek inwestor i szef konsorcjum podpisali umowę. - Dziś coś się kończy i coś zaczyna. Dziś kończy się pierwszy etap budowy Radomskiego Centrum Sportu. Ten etap był poświęcony na zorganizowanie montażu finansowego i przeprowadzenie wszystkich, niezbędnych procedur – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Teraz zaczyna się drugi etap, czyli przejęcie terenu i rozpoczęcie budowy. - Myślę, że w ciągu miesiąca rozpoczniemy prace przygotowawcze. Po uzgodnieniu koncepcji, czyli tego, co dokładnie chcemy wykonać, prace ruszą już ostro. Rozpoczęcie prac przewiduję w ciągu miesiąca, a tych prac już konkretnych w ciągu dwóch miesięcy – mówi Roman Saczywko, prezes firmy Rosa-Bud w Radomiu. Budowa hali widowiskowo-sportowej i stadionu ma potrwać 28 miesięcy, czyli do 2018 roku. Hala będzie liczyła 5 tysięcy miejsc siedzących. Koszt budowy to około 90 milionów złotych. Blisko 40 milinów pochodzi z ministerstwa sportu. - Nie dopuszczam czegoś takiego, żeby nie wykonać zadania w terminie. Inwestor ma na to gwarancję w wysokości 11 milionów złotych. To są zbyt duże pieniądze żeby można było je stracić – dodaje Roman Saczywko. W przypadku hali wizualizacja i wstępny projekt już są. Konsorcjum będzie musiało opracować projekt wykonawczy i wybudować obiekt. Stadion piłkarski natomiast zostanie wybudowany w całości systemie zaprojektuj i buduj. W tym przypadku konsorcjum opracuje cały projekt i wybuduje dwie zadaszone trybuny, łącznie na 5500 miejsc.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Warsztaty taneczne z gwiazdą

  Agnieszka Kaczorowska, popularna aktorka i mistrzyni tańca, przygotowała dla radomskich dzieci prezent z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. We wtorek poprowadziła w hali MOSiR-u taneczne warsztaty.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Konflikt na linii Klub Piłkarski Broń Radom–MOSiR

  Jak już informowaliśmy, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże ponad 2 miliony złotych na budowę w Radomiu drugiego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Lobbingiem na rzecz tej inwestycji pochwalili się radomscy parlamentarzyści PiS. Ale wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik mówi, że nie lubi jak ktoś chwali się czymś czego nie zrobił.

 • Dopłaty, czy większe opłaty? Dyskusja na temat opłat za obiekty sportowe

  Budżet Radomia został uchwalony, ale wciąż trwają dyskusje na temat wprowadzonych zmian. Kluby sportowe alarmują, że muszą teraz płacić znacznie więcej za wynajem obiektów MOSiR.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej