Dzisiaj jest: 19 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

„Warto wiedzieć”. Spotkania dla seniorów

sobota, 27 luty 2016 14:40
Dział: Wiadomości
Autor 

„Radomski senior. Warto wiedzieć”. To nowy cykl spotkań adresowany do osób starszych. Pierwsze spotkanie już się odbyło. I cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

 

Tak dużym, że zabrakło krzeseł i trzeba je było dostawiać. Seniorzy przyszli, mimo że pogoda nie zachęcała. - Pogoda jest nieważna, jeśli chodzi o miłość – mówi pan Aleksander. A tym razem o miłość chodziło. Spotkanie zatytułowano „W kręgu miłości”. Taki sam tytuł nosi tomik poezji Zofii Falkiewicz, która była jednym z wielu gości Mariusza Pyrki, prowadzącego tę imprezę. Bo rozpoczęte właśnie spotkania mają być nie tylko swoistym informatorem dla seniorów o różnych wydarzeniach. Mają także zaznajamiać zainteresowanych z radomską kulturą i sztuką. Pokazywać, że są w mieście twórcy, o których warto wiedzieć. - Chodzi o to, żeby zachęcić ludzi, którzy osiągnęli trzeci wiek i często zamykają się w czterech ścianach, żeby zachęcić do wyjścia z domu. Żeby otworzyli umysł i wiedzieli, że warto wiedzieć żeby skorzystać - mówi Renata Kuś, prezes fundacji Odnowa. Frekwencja na pierwszym spotkaniu może wskazywać na to, że seniorzy w Radomiu chcą wiedzieć i chcą korzystać. Oczywiście w miarę możliwości – dodają niektórzy żartobliwie. - Mam dwie kotwice. Żonę, która nie zawsze mnie puszcza no i kocicę, która także nie zawsze puszcza – śmieje się pan Aleksander. - Ale staram się wychodzić do ludzi, uśmiechać się do nich. Bo dużo lepiej się żyje z uśmiechem na pysku – dodaje. Spotkania odbywają się w Centrum Aktywizacji Radomskich Seniorów. Fundacja Odnowa chce żeby były to spotkania cykliczne, organizowane co miesiąc.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pierwszy taki bal

  Ponad 400 osób bawiło się w pierwszym dniu Balu Seniora w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Zainteresowanie było tak duże, że organizatorzy podzielili imprezę na dwa dni.

 • Karta na całą Polskę

  Radom przystąpił do programu Ogólnopolskiej Karty Seniora. Pierwsze takie karty seniorzy otrzymali dziś podczas spotkania w magistracie. Dzięki nim można uzyskać różne zniżki podczas pobytu w całej Polsce.

 • Będzie poradnia geriatryczna i darmowe czujniki czadu?

  Utworzenie poradni geriatrycznej, Centrum Aktywności Seniorów, darmowe czujniki czadu. To niektóre założenia zaprezentowanego dziś przez władze miasta programu „Siła w seniorach”.

 • Dla bezpieczeństwa seniorów

  Radomska policja z okazji dnia babci i dziadka odwiedziła Dom Dziennego Pobytu Senior – Vigor. Jednocześnie policjanci podarowali uczestnikom zajęć kamizelki odblaskowe.

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej