Dzisiaj jest: 24 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Nauka w sobotę? Są chętni

sobota, 11 marzec 2017 15:56
Dział: Wiadomości
Autor 

Zespól Szkół Technicznych jak co roku prowadzi zajęcia dodatkowe dla gimnazjalistów. Mimo że nauka odbywa się w soboty, to chętnych nie brakuje.

Granie czy programowane? Tak nazywają się jedne z zajęć dla uczniów szkół gimnazjalnych organizowanych w Zespole Szkół Technicznych. Mimo że lekcje odbywają się w dni wolne od zajęć, chętnych do nauki nie brakowało. To okazja do tego, żeby zgłębiać wiedzę na temat, który interesuje, no i zdobywać nowe wiadomości. Tym bardziej, że uczniowie, którzy przyszli w sobotę do ZST – w większości – mają konkretne plany na przyszłość. - Myślę o tym, żeby chodzić do tej szkoły w przyszłości. Jestem tym zainteresowany: programowanie, komputer. Lubię te tematy – opowiada Artur. - Lubię grać w gry i chciałbym się nauczyć programować – dodaje Maksymilian. Ale na dodatkowych zajęciach w ZST nie tylko jest mowa o programowaniu. Są w programie także lekcje „Komputer w sieci”, „Wehikuł czasu” czy „Ruch, muzyka czy zabawa”. A wykorzystywane do nauki są nowości, np. urządzenie sprowadzone z Wielkiej Brytanii. W Polsce stosowane jeszcze rzadko i od niedawna. Na zachodzie jest standardem – informują nauczyciele. Urządzenie służy do nauki programowania. Mimo niewielkich gabarytów, ma spore możliwości. - Można np. dzięki temu urządzeniu oprogramować świecące diody, zaprogramować określone zachowanie po przycisku, zaprogramować dotyk, możemy użyć go jako kompasu, żyroskopu – informuje Marek Skrok, nauczyciel w ZST w Radomiu. Zajęcia dodatkowe dla gimnazjalistów będą prowadzone do końca tego semestru. - W każdej chwili można się dopisać. Jest formularz i harmonogram zajęć na stornie ZST – dodaje Marek Skrok. Na niektóre lekcje listy są już zapełnione, ale zainteresowani powinni znaleźć jeszcze coś dla siebie – dodają nauczyciele z Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej