Dzisiaj jest: 18 Marca 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Anzelm, Cyryl, Edward

Rekordowa liczba projektów w budżecie obywatelskim

czwartek, 20 kwiecień 2017 16:09
Dział: Wiadomości
Autor 

Prawie 200 z ponad 350 zgłoszonych wniosków zostało dopuszczonych do głosowania w ramach przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Pełną listę projektów poznamy 5 maja. Głosowanie rozpocznie się 15 maja.

 

Do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok zgłoszono ponad 350 projektów. To o ponad 70 projektów więcej niż na rok 2017. Najwięcej wniosków zgłoszono drogą elektroniczną. - To bardzo cieszy. To pokazuje, że radomianie przekonują się do Budżetu Obywatelskiego jako do narzędzia realizacji często tych małych, drobnych inwestycji wokół siebie. Budżet Obywatelski to także narzędzie do sięgania po pieniądze, które zwykle są nieosiągalne na pomysły nieco bardziej abstrakcyjne i bardziej oderwane od spraw codziennych – mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia.

Zgłoszone projekty analizowane były pod kątem merytorycznym, a później pod kątem możliwości ich realizacji. Sprawdzano m.in. czy ich wartość nie przekracza górnej granicy, określonej w zarządzeniu prezydenta oraz czy tereny, na których miałyby być realizowane poszczególne przedsięwzięcia mają uregulowany stan prawny. - Zespół opiniujący miał pełne ręce roboty. Pod głosowanie zostanie poddana rekordowa liczba projektów. W tej chwili jest około 200 projektów. Trwają jeszcze rozmowy z wnioskodawcami, żeby jak najwięcej wniosków zostało poddanych ocenie mieszkańców. Żeby nie odpadły na etapie oceny formalnej – dodaje Mateusz Tyczyński.

5 maja prezydent Radomia przedstawi pełną listę projektów, na które zainteresowani radomianie będą mogli oddać głos. Samo głosowanie rozpocznie się 15 maja i potrwa do 14 czerwca. Zwycięskie projekty poznamy 17 lipca. Podobnie jak w ubiegłym roku, na Budżet Obywatelski 2018 została przeznaczona kwota 4 milionów 800 tysięcy złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Budżet Obywatelski 2019. Jest rekord

  Ponad 400 projektów zgłosili mieszkańcy do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. To rekordowa ilość. Pomysłów jest wiele. Mieszkańcy chcą m.in. nowych chodników i ścieżek rowerowych. Są też projekty zakładające walkę ze smogiem.

 • Ostatni dzwonek na zgłoszenie wniosku do BO

  Tylko do jutra można składać projekty do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Na razie jest ok. 200 wniosków, ale praktyka pokazuje, że to właśnie w końcowej fazie wniosków wpływa najwięcej.

 • Można składać wniosku do Budżetu Obywatelskiego

  Do 26 stycznia można składać wnioski do Budżetu Obywatelskiego na rok przyszły. Pierwsze pomysły są. Do magistratu wpłynęło już ok. 40 projektów.

 • Zmiany w Budżecie Obywatelskim

  11 stycznia ruszy nabór wniosków w nowej edycji budżetu obywatelskiego. Tym razem budżet ze zmianami. Najważniejsza – wyłączenie instytucji, które teraz będą mogły ubiegać się o środki na własne inicjatywy w odrębnym dziale.

Breezy

0°C

Radom

Breezy

Wilgotność: 46%

Wiatr: 46.67 km/h

 • dziś

  Breezy 0°C -7°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -7°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego