Dzisiaj jest: 21 Maja 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Małe zainteresowanie konkursem w radomskim teatrze

czwartek, 16 listopad 2017 16:04 Autor 

Tylko dwa zgłoszenia wpłynęły na konkurs dla młodych reżyserów organizowany przez radomski teatr. Dyrektor placówki – jak sam mówi – ma mieszane odczucia, bo – jak mówi – reżyserzy narzekają na brak pracy, a jak nadarza się okazja, to nie korzystają z niej.

 

Konkurs dla reżyserów na adaptację sztuki Witolda Gombrowicza radomski Teatr Powszechny ogłosił w czerwcu tego roku. Zgłoszenia można było nadsyłać do 31 października. Dyrektor liczył na duże zainteresowanie. Okazało się, że jest inaczej. -
Wrażenia mam bardzo mieszane. Z jednej strony słyszę, że nie ma pracy dla młodych reżyserów, a z drugiej okazuje się, że jeśli można sięgnąć po wygraną w konkursie, to zainteresowanie jest nieduże – mówi Zbigniew Rybka, dyrektor Teatru Powszechnego w Radomiu.

Prace na konkurs mogli przysyłać reżyserzy, którzy mają staż w zawodzie nie dłuższy niż 5 lat, licząc od daty uzyskania dyplomu. Wpłynęły tylko dwa zgłoszenia. - Potraktujemy je z całą powagą – zapewnia Zbigniew Rybka. - Będziemy rozmawiali z dwoma paniami, bo autorkami są kobiety – dodaje.

Dyrektor chce, aby rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło jeszcze w tym roku. Sztuka zwycięzcy ma otworzyć 13 Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski, który odbędzie się w przyszłym roku w Radomiu.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Agnieszka Mąkosa

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • Jak Kobra zmąciła wodę

  Scena „Fraszka” w Teatrze Powszechnym w Radomiu ponownie zaprasza najmłodszych widzów. Tym razem na premierę spektaklu „O krokodylu i królu Daktylu”. Przedstawienie powstało w oparciu o tekst Marty Guśniowskiej.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

 • Radom na 8. miejscu, wygrał Zamość

  Radom zajął 8 miejsce w konkursie Świeć się z Energą. Zwyciężył Zamość, który zdobył prawie 75 tys. głosów. Do Radomia, jako jednego z finalistów konkursu, trafi sprzęt AGD o wartości 10 000 zł

dami24 poleca

Czysto

8°C

Radom

Czysto

Wilgotność: 79%

Wiatr: 11.27 km/h

 • dziś

  Częściowe zachmurzenie 20°C 7°C

 • jutro

  Częściowe zachmurzenie 23°C 7°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej