Dzisiaj jest: 24 Września 2017    |    Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor

Radom wciąż wygrywa

niedziela, 20 sierpień 2017 13:39
Dział: Sport
Autor

Piłkarze Radomiaka kontynuują zwycięską serię. W czwartej kolejce spotkań II ligi radomianie pokonali na wyjeździe Legionovię Legionowo. Na zwycięstwo „zieloni” musieli solidnie zapracować.

Lider z Radomia pokazał klasę szczególnie w pierwszych 30 minutach meczu. - Spodziewaliśmy się trudnego meczu. Legionovia to groźny rywal, który na razie ma wyniki gorsze niż gra – podkreśla Jerzy Cyrak, trener Radomiaka. Radomianie od razu zabrali się solidnie dp pracy. Goście grali szybko, zdecydowanie, drużyna Legionovii była w tym czasie tylko tłem dla lidera. Gospodarze próbowali kontrować, ale nie mieli pomysłu na sforsowanie defensywy Radomiaka. - Graliśmy z dobrze zorganizowanym zespołem i dlatego brakowało nam sytuacji strzeleckich – komentuje Mirosław Jabłoński, trener Legionovii. W 19 minucie piłka wędrowała jak po sznurku. Gospodarze mogli się tylko przyglądać poczynaniom Radomiaka. Zespołową akcję zakończył strzałem z bliska Leandro. Do końca pierwszej polowy trwała dobra gra przyjezdnych. Po zmianie stron miejscowi ruszyli do ataku. Mieli przewagę, ale nie mieli dogodnych okazji do zdobycia gola. - Oddaliśmy za dużo pola – mówi Jerzy Cyrak, trener Radomiaka. - Nie zawsze gra się na wysokim poziomie, ale ważne, że zdobyliśmy trzy punkty. Drużyna Legionovii walczyła do ostatniej minuty. Nie wskórała wiele, ale pokazała, że drzemie w niej duży potencjał. - Daliśmy z siebie wszystko. Mam nadzieję, że zespół szybko odzyska wiarę w sukces – dodaje Mirosław Jabłoński. Radomiak pokonał Legionovię 1:0. Mimo zwycięstwa stracił fotel lidera. Na pierwsze miejsce w tabeli wysunęła się Warta Poznań. W środę Radomiak podejmie ROW Rybnik.