Dzisiaj jest: 19 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

Radomiak lepszy od Błękitnych

sobota, 22 sierpień 2015 15:00
Dział: Sport
Autor

Piłkarze Radomiaka zmierzyli się z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Rywal zasłynął z sukcesów w Pucharze Polski, ale w II lidze też zamierza odrywać ważną rolę.

- To była najlepsza drużyna, spośród tych, z którymi graliśmy w tym sezonie – nie kryje Jacek Magnuszewski, trener Radomiaka.

Goście szybko złapali żółte kartki. Zdaniem trenera Błękitnych miało to wpływ na postawę całej drużyny.

- Po 15 minutach mieliśmy trzy żółte kartki na ważnych pozycjach. Musieliśmy grać ostrożnie. I zabrakło nam zadziorności - żali się Krzysztof Kapuściński, trener Błękitnych.

Prowadzenie dla Radomiaka zdobył w 17 minucie strzałem w okienko Paweł Wolski. Pozwoliło to gospodarzom na grę z kontry. Miejscowi mieli inicjatywę, wyprowadzali ciekawe ataki, które siały popłoch w szeregach defensywy rywala. Natomiast obrona „zielonych” funkcjonowała bez zarzutu.

- Graliśmy dojrzale i mądrze. Zablokowaliśmy rywalom dostęp do naszej bramki – mówi Jacek Magnuszewski.

Na początku drugiej połowy padła kolejna bramka dla Radomiaka. Sprytne podanie Leandro uruchomiło Krzysztofa Ropskiego, który miał przed sobą tylko bramkarza Błękitnych. Zawodnik gospodarzy nie zmarnował okazji. Dwubramkowe prowadzenie Radomiaka postawiło w trudnej sytuacji zespół gości.

- To była konsekwencja utraty pierwszej bramki. Ruszyliśmy do przodu, odkryliśmy się – przekonuje Krzysztof Kapuściński.

Potem emocji było już mniej. Zadowolony z wyniku Radomiak zwalniał tempo akcji. Chciał sprowokować Błękitnych do frontalnego ataku. Okazji do podwyższenia wyniku było jednak, jak na lekarstwo. Przyjezdni wyglądali na pogodzonych z wynikiem. Ale tak naprawdę cały czas czyhali na błąd Radomiaka.

- Do końca było ciekawie – podkreśla Jacek Magnuszewski.

Radomiak pokonał Błękitnych 2:0. Dzięki temu radomianie umocnili pozycję w czołówce II ligi.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

• Radomiak zagra z Legią

Radomiak Radom zagra towarzysko z mistrzem Polski Legią Warszawa. To jeden z planowanej serii sparingów przed inauguracją nowego sezonu II ligi.

• Radomiak, czy Garbarnia?

Radomiak zremisował u siebie z Wisłą Puławy. Tylko jeden punkt zdobyła też Garbarnia Kraków i nadal nie wiadomo, kto zagra w barażu o miejsce w I lidze.

• Broń miała wolne, rywale tracili punkty

Drużyna Broni zachowała fotel lidera IV ligi. Stało się tak mimo, że radomianie nie rozegrali meczu z Energią. Boisko w Kozienicach nie nadawało się do gry po ulewie, jaka nawiedziła to miasto.