Dzisiaj jest: 24 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena

wtorek, 03 listopad 2015 15:29
Dział: Sport
Autor

Cerrad Czarni blisko sprawienia sensacji w inauguracyjnej kolejce spotkań PlusLigi. Radomianie podejmowali ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, jednego z faworytów ekstraklasy.

Cerrad Czarni aż tak wysoko nie mierzą, ale i tak wielu kibiców uważało ten mecz za hit kolejki. Pierwsze trzy sety to gra na wysokim poziomie, wyrównana walka i wiele emocji dla publiczności. Najpierw wygrała seta ZAKSA 25:22. Potem Cerrad Czarni zwyciężyli 25:23. Trzecia partia to popis radomian i wygrana 25:21.

- Po przegranym pierwszym secie pokazaliśmy charakter. Nasza drużyna ma duży potencjał – mówi Daniel Pliński, kapitan Cerrad Czarnych. - Dzis nie zagraliśmy rewelacyjnie, a co najwyżej średnio.

Zachęceni wygraną w trzeciej partii radomianie znakomicie radzili sobie w kolejnym secie. Cerrad Czarni wysoko prowadzili i nagle stało się coś zdumiewającego. Od stanu 14:9 do końca seta radomianie zdobyli tylko cztery punkty, rywal aż 16.

- To się nie zgadza z rachunkiem prawdopodobieństwa – dziwi się Andrzej Grzyb. - Taka sytuacja zdarza się raz na tysiąc przypadków.

Cerrad Czarni przegrali czwartą część meczu 18:25. Niestety, fatalna seria trwała również w tie breaku. Tylko początek był wyrównany. Potem goście uzyskali przewagę i wygrali 15:8.

- Nie potrafiliśmy przerwać złej passy – dodaje Daniel Pliński.

Po zakończeniu spotkania przeprowadziliśmy krótką sondę na temat meczu.

- To było bardzo dobre widowisko. Fragmentami graliśmy znakomicie, choć widać, że drużyna potrzebuje jeszcze zagrania – twierdzi Janusz Romanowski.

- Pozostał pewien niedosyt, ale mecz był pełen emocji. Czarni będą grali coraz lepiej – mowi Kamil Dziewierz.

- Biorąc pod uwagę zawodników, którymi dysponuje ZAKSA, odnieśliśmy sukces – podkreśla Andrzej Grzyb. - Ich budżet kilka razy przekracza nasz.

- Przed meczem wzięlibyśmy jeden punkt w ciemno – mówi Artur Michorowski.

W tym sezonie nie będzie rozgrywana runda play-off. O mistrzostwo Polski zagrają pierwsza i druga drużyna po części zasadniczej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

• Radomka w odwrocie

Siatkarki E.Leclerc Radomki przegrały pierwszy mecz w rundzie play-off o piąte miejsce w I lidze. Podopieczne uległy na wyjeździe zespołowi PWSZ Jedynka Tarnów 0:3.

• Onico górą w Radomiu

Cerrad Czarni walczyli o ósme miejsce w tabeli PlusLigi, rywal Onico Warszawa o awans do fazy play-off. Mecz był emocjonującym widowiskiem.

• Zespół z Jedlińska gra o awans

Siatkarze SPS Radmot Jedlińsk walczą o awans do III ligi. Przedostatnia przeszkodą na drodze do celu był zespół Olimpijczyka Mszczonów. Zespół z Jedlińska był gospodarzem meczu, ale wygrał dopiero po pięciu setach.

• Radomka gra o piąte miejsce

Siatkarki E.Leclerc Radomki Radom wygrały po raz drugi we władnej hali z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Radomianki zagrają o piąte miejsce w I lidze.