Dzisiaj jest: 19 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

Rosa rozbiła Anwil

niedziela, 15 maj 2016 15:46
Dział: Sport
Autor

Koszykarze Rosy zdeklasowali Anwil Włocławek w drugim spotkaniu półfinałowym rundy play-off. Przez trzy kwarty trwała wyrównana, zacięta walka.

Po pierwszej połowie radomianie prowadzili 35:34. W trzeciej kwarcie goście zaczęli przeważać. Anwil prowadził już nawet sześcioma punktami. - Wiedzieliśmy, że Rosa zagra agresywnie, nawet będzie to chwilami brudna gra – mówi Igor Milicić, trener Anwilu. Radomianie nie pozwolili rywalom zbudować przewagi. Po twardej walce Rosa odrobiła stratę. A Igor Zajcew rzutem za trzy wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 50:48. Takim wynikiem zakończyła się trzecia kwarta. Natomiast w czwartej partii nastąpił prawdziwy nokaut. Radomianie błyskawicznie powiększali przewagę. - Wojciech Kamiński, trener Rosy W tym czasie Rosa nie miała słabych punktów. Kilka kapitalnych zagrań pokazał Michał Sokołowski. Na nieco ponad sześć minut przed końcem spotkania miejscowi wygrywali 61:55. Wkrótce potem było już 73:55 i jasne stało się kto jest lepszy. - Graliśmy dobrze przez 30 minut. Potem rywale kilka razy trafili i zaczęli nam uciekać – relacjonuje Igor Milicić. Radomianie rozbili mocny zespół Anwilu. Goście byli w końcówce meczu zupełnie bezradni. A podopieczni Wojciecha Kamińskiego co rusz trafiali do kosza. - Co rzut to trafienie. Wszystko nam wychodziło. Rywale jednak podjęli walkę – zaznacza Wojciech Kamiński. Rosa wygrała z Anwilem 82:65. Stan rywalizacji w tym półfinale to 1:1. Teraz drużyny przenoszą się do Włocławka, gdzie rozegrają dwa mecze.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

• Rosa podsumowała sezon

Koszykarze Rosy zajęli w minionym sezonie piąte miejsce w Energa Basket Lidze. Po wyczerpujących rozgrywkach przyszedł czas na podsumowanie rywalizacji.

• Radom Basket Cup

W piątek rozpoczyna się międzynarodowy turniej koszykówki Radom Basket Cup. Do rywalizacji przystąpią zespoły w trzech rocznikach 2005, 2006 i 2007.

• Walka i emocje, czyli liga 3x3

Rozpoczęły się rozgrywki w nowej odmianie koszykówki. To pierwsze takie zawody w Radomiu. Wcześniej odbywały się turnieje, ale tym razem to cała liga.

• Stelmet – Rosa 1:1!

Koszykarze Rosy wyrównali stan rywalizacji ze Stelmetem Zielona Góra w ćwierćfinale rundy play-off. Po porażce w czwartek, w sobotę radomianie odnieśli zwycięstwo.