Dzisiaj jest: 20 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Cerrad Czarni idą jak burza

poniedziałek, 13 kwiecień 2015 15:43
Dział: Sport
Autor

W pierwszym meczu półfinałowym Młodej Ligi Cerrad Czarni rozbili Transfer Bydgoszcz. Radomska młodzież była nie tylko skuteczna, ale też zaprezentowała wiele efektownych akcji.

Radomianie rozpoczęli w znakomitym stylu. Szybko uzyskali przewagę i nie oddali jej już do końca seta. Wynik: 25:19. W drugim secie radomski zespół był niczym tornado, które zmiotło z parkietu zagubionych bydgoszczan. Czarni prowadzili 6:0, potem, 18:12. Wygrali 25:19.

- Bardzo fajnie chłopcy zagrali. Walczyli z determinacją i dało to efekt chwalił swoich podopiecznych Andrzej Sitkowski, trener Cerrad Czarnych.

Trzeci set przyniósł sporo emocji. Szczególnie w końcówce, kiedy goście wyrównali na 15:15, Potem nawet mieli punkt przewagi. Ale odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa. Wkrótce potem radomianie cieszyli się ze zwycięstwa 25:18.

- W trzecim secie Transfer wymusił na nas taką siatkówkę spacerową. Niestety, my się temu poddaliśmy – krytykował grę Andrzej Sitkowski.

Cerrad Czarni pokonali 3:0 bydgoski Transfer, który był liderem po rundzie zasadniczej. Kolejny mecz półfinałowy będzie z pewnością trudniejszy. Ale dojdzie do niego dopiero po Mistrzostwach Polski juniorów, które działacze zaplanowali na ten tydzień.

- Mam nadzieję, że wszystko dobrze się zakończy i awansujemy do finału – nie kryje optymizmu Andrzej Sitkowski.

Tytuł MVP meczu otrzymał Jakub Wachnik.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

• Onico górą w Radomiu

Cerrad Czarni walczyli o ósme miejsce w tabeli PlusLigi, rywal Onico Warszawa o awans do fazy play-off. Mecz był emocjonującym widowiskiem.

• Emocje tylko w pierwszym secie

Siatkarze Cerrad Czarnych przegrali wyjazdowe spotkanie PlusLigi z Indykpolem AZS Olsztyn 0:3. Najwięcej walki było w pierwszym secie. Gospodarze wygrali go 27:25. Potem przewaga Indykpolu była już bardzo widoczna. Drugą partię olsztynianie wygrali 25:22. W trzecim secie radomianie sprawiali wrażenie pogodzonych z porażką. Robert Prygiel dał pograć zmiennikom, ale niewiele to pomogło Cerrad Czarnym. Indykpol zwyciężył 25:20. Po 26 kolejkach spotkań Cerrad Czarni są dziewiątym miejscu z dorobkiem 36 pkt.

• Indykpol kontra Cerrad Czarni

To będzie widowisko. Sympatyków siatkówki czekają wielkie emocje. Cerrad Czarni zagrają w niedzielę z Indykpolem AZS Olsztyn. Obie ekipy mają o co walczyć.

• Cerrad Czarni pokazali charakter

Siatkarze Cerrad Czarnych byli o krok od sensacji w wyjazdowym meczu PlusLigi ze Skrą Bełchatów. Radomianie przegrali pierwszego seta do 23. Ale potem w dwóch kolejnych partiach byli wyraźnie lepsi.