Dzisiaj jest: 19 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Rosa o krok od historycznego sukcesu

poniedziałek, 23 luty 2015 13:53
Dział: Sport
Autor

Rosa była bliska zdobycia Pucharu Polski. W finałowym meczu zespół trenera Wojciecha Kamińskiego stoczył równy bój z faworyzowanym Stelmetem Zielona Góra.

Po dwóch kwartach radomianie nawet prowadzili 43:35. Niestety w trzeciej części meczu Rosa „stanęła”, przestała trafiać, a Stelmet po prostu to wykorzystał. Trzecią kwartę radomianie przegrali 6:20. Rosa walczyła do końca, jeszcze na kilka minut przed końcem spotkania próbowała zerwać się do ataku. Jednak rywal punktował z precyzją. Stelmet wygrał finałowy mecz 77:71 i po raz pierwszy w swojej historii zdobył Puchar Polski.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

• Rosa podsumowała sezon

Koszykarze Rosy zajęli w minionym sezonie piąte miejsce w Energa Basket Lidze. Po wyczerpujących rozgrywkach przyszedł czas na podsumowanie rywalizacji.

• Stelmet – Rosa 1:1!

Koszykarze Rosy wyrównali stan rywalizacji ze Stelmetem Zielona Góra w ćwierćfinale rundy play-off. Po porażce w czwartek, w sobotę radomianie odnieśli zwycięstwo.

• Awantura o punkty

Koszykarze Rosy wygrali z lubelskim Startem w w kolejnym meczu Energa Basket Ligi. Spotkanie od początku było zacięte, pełne emocjonujących akcji.