Dzisiaj jest: 21 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Nowy stadion piłkarski w 2018 roku?

wtorek, 28 lipiec 2015 15:47
Dział: Wiadomości
Autor 

„Zaprojektuj i buduj” – w takim systemie ma powstać w Radomiu nowy stadion piłkarski przy ulicy Struga 63. Spółka MOSiR podpisała umowę z warszawskim Estudio Lamela, które przygotuje program funkcjonalno-użytkowy dla nowego stadionu.

Nowy stadion piłkarski przy ulicy Struga ma być częścią Centrum Sportu, które powstanie w miejscu, w którym dziś znajduje się targowisko i stary stadion Radomiaka. Główną częścią infrastruktury centrum będzie hala widowiskowo-sportowa. Stadion będzie budowany etapami. – Chcemy wybudować trybunę, która będzie przylegała do nowej hali widowiskowo-sportowej – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Stadion ma powstać w systemie „Zaprojektuj i buduj”. Za program funkcjonalno-użytkowy obiektu, czyli dokument zawierający wszystkie najważniejsze parametry nowego stadionu, odpowiadać będzie Estudio Lamela z Warszawy. W swoim dorobku Lamela ma projekty stadionów m.in. w Lublinie i klubu Wisła Kraków. Równolegle z pracami związanymi z budową stadionu, trwają przygotowania do budowy hali widowiskowo-sportowej. – Już pozyskaliśmy 40 milionów złotych, co stanowi 50% wartości inwestycji. To są środki z dotacji z Ministerstwa Sportu na budowę hali – informuje prezydent Witkowski. Prezydent Witkowski dodaje, że magistrat będzie poszukiwał także innych źródeł finansowania budowy. Ponadto spółka MOSiR, która jest inwestorem, weźmie kredyt w wysokości 50 milionów złotych. Do końca lipca ma zniknąć targowisko przy ulicy Struga oraz ma być gotowy projekt budowlany. Natomiast przetarg na budowę stadionu w systemie „zaprojektuj i buduj” Magistrat planuje ogłosić jeszcze w tym roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

  • dziś

    Śnieg 0°C -2°C

  • jutro

    Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej