Dzisiaj jest: 23 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Iwona, Michał, Dezyriusz

Tłumy na „Drzwiach Otwartych” Fabryki Broni

poniedziałek, 21 wrzesień 2015 16:15
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 3 tysiące osób odwiedziło Fabrykę Broni podczas II „Otwartych Drzwi”.

 

To były wyjątkowe „Drzwi Otwarte”, bo zorganizowane w 90-lecie powstania Fabryki Broni. Żeby dostać się do jej wnętrza trzeba było odstać swoje. Kolejka chętnych ustawiała się już od samego rana. Zainteresowanie zwiedzaniem hal produkcyjnych było ogromne. - Dni otwarte są dla nas potężną próbą. W ubiegłym roku popularność tej imprezy przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Ten rok jest dla nas rokiem szczególnym, bo 90 lat istnienia fabryki to taka data, którą należy godnie uczcić – mówi Edward Migal, prezes Fabryki Broni w Radomiu. Na zewnątrz organizatorzy przygotowali piknik wojskowy, podczas którego historia mieszała się z teraźniejszością. Obok stoisk grup rekonstrukcji historycznej, prezentujących umundurowanie i broń z okresu II wojny światowej można było z bliska obejrzeć pancerną ikonę Układu Warszawskiego lat 70-tych i 80-tych, czołg T-72. Tuż obok ustawiono znak obecnych czasów uzbrojenia polskiej armii – Kołowy Transporter Opancerzony „Rosomak”. Oba wozy cieszyły się dużym zainteresowaniem panów w różnym wieku. Podobnie jak karabinek MSBS, czyli Modułowy System Broni Strzeleckiej. - Współpraca z Wojskową Akademią Techniczną zaowocowała sprzętem, którego nie musimy się wstydzić. Jesteśmy z niego dumni i szykujemy go na wyposażenie kompanii reprezentacyjnej wojska – dodaje Edward Migal. Kompania reprezentacyjna otrzyma karabinek MSBS na wyposażenie w maju przyszłego roku. Nowa Fabryka Broni łączy w sobie tradycję z nowoczesnością. Do dziś obok nowoczesnych maszyn używane są jeszcze i takie, które pamiętają czasy przed i powojenne. W ciągu kilkunastu godzin Fabrykę Broni odwiedziło ponad 3 tysiące osób między innymi z Radomia, Warszawy i Wrocławia. A kto zmęczył się zwiedzaniem hal produkcyjnych i nadmiarem wojskowych wrażeń, mógł odpocząć jedząc wojskową grochówkę.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Fabryka Broni w Radomiu wymienia park maszynowy

  Do czerwca tego roku radomski producent broni otrzyma centra frezerskie i tokarskie za ponad 50 milionów złotych. Wymiana maszyn ma związek z kontraktem na produkcję karabinków „Grot”.

 • „Grot” dla snajperów jest już gotowy

  Wersję opracowano i stworzono w Fabryce Broni w Radomiu, która jest jedynym producentem tego karabinka. W pracach nad snajperskim „Grotem” – w roli konsultantów – brali udział także przedstawiciele popularnej szkoły snajperów w Toruniu.

 • Radomski „Grot” w Wojskach Obrony Terytorialnej

  W Warszawie odbyło się symboliczne przekazanie karabinka „Grot” Wojskom Obrony Terytorialnej. Do końca roku tysiąc karabinków „Grot” trafi do WOT-u. Całe zamówienia opiewa na 53 tysiące sztuk broni za kwotę 0,5 miliarda złotych.

 • Fabryka Broni w Radomiu wymienia park maszynowy

  Do czerwca przyszłego roku radomski producent broni otrzyma centra frezerskie i tokarskie za ponad 50 milionów złotych. Wymiana maszyn ma związek z kontraktem na produkcję karabinków „Grot”.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej