Dzisiaj jest: 24 Kwietnia 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Protest przeciwko łamaniu Konstytucji

czwartek, 17 grudzień 2015 17:10
Dział: Wiadomości
Autor 

Nowoczesna Ryszarda Petru oraz przedstawiciele radomskiej PO apelują do parlamentarzystów PiS o przestrzeganie Konstytucji. Przedstawiciele tych partii protestowali wspólnie pod radomską siedzibą PiS.

 

Nie ustają protesty środowisk prawicowych przeciwko działaniom Prawa i Sprawiedliwości w parlamencie. W Radomiu przedstawiciele Nowoczesnej Ryszarda Petru i Platformy Obywatelskiej spotkali się pod siedzibą PiS żeby wspólnie zaapelować do posłów partii Jarosława Kaczyńskiego o przestrzeganie i respektowanie polskiej Konstytucji. - Chcemy zapytać czy pamiętacie państwo skąd jesteście? Czy wiecie kto was wybrał? Czy znacie państwo oczekiwania tych, którzy 40 lat temu właśnie w Radomiu walczyli o wolność i demokrację? Walczyli o wolne i demokratyczne państwo, którego podstawą, filarem i fundamentem jest Konstytucja – mówi Katarzyna Kalinowska z Nowoczesnej Ryszarda Petru. Przedstawiciele Nowoczesnej i PO spotkali się pod siedzibą PiS po to, żeby między innymi przypomnieć, że żadna władze nie może być ponad prawem i że władza nie trwa wiecznie. - Nie ulegajcie państwo narracji prezesa, który dzieli Polaków na tych lepszego sortu i na tych gorszego sortu. Dzieli na tych, którzy niby współpracowali z gestapo i na tych, którzy walczyli w Armii Krajowej. Człowiek, który dzieli Polaków z całą pewnością nie chce dobra Polski – dodaje Katarzyna Kalinowska. Podczas protestu radomską Platformę Obywatelską reprezentował jej szef Zbigniew Banaszkiewicz. - Rzeczpospolita jest dobrem wszystkich Polaków. W sposób szczególny w Radomiu powinno wybrzmiewać, że powinniśmy dbać o zasady, o wolność i demokrację. Miasto Radom w sposób bardzo szlachetny wpisało się w dbanie o te zasady. Nie pozwalajmy żeby nam to odebrano – mówi Zbigniew Banaszkiewicz, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Radomiu. Przedstawiciele Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej podpisali się pod wspólnym listem do parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, w którym apelują o przestrzeganie Konstytucji przez rząd PiS i o nie łamanie jej przez prezydenta Andrzeja Dudę. List został przekazany parlamentarzystom Prawa i Sprawiedliwości.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radosław Witkowski z poparciem PO i Nowoczesnej

  Prezydent Radomia Radosław Witkowski, otrzymał poparcie Koalicji Obywatelskiej w tegorocznych wyborach prezydenckich. Koalicję Obywatelską stworzyły Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Kandydatką na wiceprezydenta Radomia jest Katarzyna Kalinowska, szefowa radomskich struktur Nowoczesnej.

 • Katarzyna Kalinowska kandydatką Nowowczesnej?

  Katarzyna Kalinowska, przewodnicząca radomskich struktur Nowoczesnej będzie kandydatką tej partii na urząd prezydenta Radomia w najbliższych wyborach samorządowych, jeżeli Nowoczesna samodzielnie wystartuje w tych wyborach. Potwierdziła to przebywająca w czwartek w Radomiu Katarzyna Lubnauer , przewodnicząca Nowoczesnej.

 • Czy miasto kupi oczyszczacze powietrza ?

  Blisko 2,5 tysiąca podpisów zebrali przedstawiciele radomskiej Nowoczesnej pod petycją o stuprocentowe sfinansowanie przez miasto zakupu oczyszczaczy powietrza do radomskich przedszkoli. Petycja trafiła na biurko prezydenta Radosława Witkowskiego.

 • Nowoczesna chce walczyć ze smogiem

  Radomska Nowoczesna apeluje do prezydenta Radomia o zakup oczyszczaczy powietrza do radomskich przedszkoli. Zdaniem przedstawicieli tej partii, oczyszczacze chroniłyby przed smogiem.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej