Dzisiaj jest: 22 Maja 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Julia, Wiesława, Helena
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Microsoft docenił radomski ZST

sobota, 26 grudzień 2015 11:49
Dział: Wiadomości
Autor  Julia Grzesiak

Zespół Szkół Technicznych został wyróżniony przez jedną z największych firm z branży IT, firmę Microsoft. Nie dość, że radomska szkoła otrzymała nagrodę w globalnym konkursie, to jeszcze Microsoft kręci o szkole film.

 

Nagroda „Microsoft Showcase Schools” to wyróżnienie w globalnym programie „Microsoft dla edukacji”. Wyróżnienie otrzymały tylko dwie szkoły w Polsce. Na świecie wyróżnionych zostało 150 szkół. - Dzięki temu mamy dostęp do najnowocześniejszej technologii, możemy ją testować przed wszystkimi. Uczestniczymy też w globalnych spotkaniach on-line z nauczycielami i z innymi, wyróżnionymi szkołami z całego świata. Wymieniamy się doświadczeniem i metodami pracy – mówi wicedyrektor ZST, Artur Rudnicki. Szkoła współpracuje z firmą Microsoft już od pięciu lat. Wyróżnienie w programie „Microsoft dla edukacji” zostało przyznane po raz drugi. - Jest to tytuł przyznawany szkołom, które całościowo wdrożyły technologie w proces zarządzania placówką edukacyjną oraz w proces przekazywania wiedzy. W sposób mądry ZST pokazuje jak technologię włączać w edukację, w sposób mądry pokazuje innym szkołom jak łączyć technologię z tradycyjnym modelem nauczania – ocenia Klaudyna Stachoń z firmy Microsoft. Dodaje także, że wdrożenie tego typu rozwiązań to proces długotrwały i niełatwy, a ZST z tym wyzwaniem poradził sobie świetnie. - Jako pierwsza szkoła na świecie, w sposób globalny wdrożyliśmy Windows 10 w wersji edukacyjnej – cieszy się wicedyrektor, Artur Rudnicki. Jest się zatem czym chwalić. Microsoft nakręci o szkole film. - Chcemy się pochwalić naszą szkołą i pokazywać innym jak te technologie wdrażać. Chcemy się chwalić również na świecie – mówi Klaudyna Stachoń. Jak dodaje szefowa programu Microsoft, dla edukacji kluczem do sukcesu tego programu jest udział wszystkich, którzy są zaangażowani w proces nauczania. Czyli rodziców, uczniów i nauczycieli.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • Jak nie ulec manipulacjom? „Mózg” w ZST

  Manipuluje nami otoczenie, ale też i sami siebie możemy zmanipulować. Jak temu zapobiec? Zespół Szkół Technicznych zaprasza na doroczną wystawę „Mózg”, która trwa do 9 lutego.

 • Podziel się szpikiem. Akcja w ZST

  Ideę dawstwa szpiku kostnego promowali pracownicy i młodzież z Zespołu Szkół Technicznych. Akcja nosiła nazwę Komórkomania i cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów.

 • Popracuj nad motywacją. Zobacz „Mózg”

  Można poćwiczyć motywację próbując nawlec nitkę na igłę będącą...pod napięciem. Zespół Szkół Technicznych kolejny rok z rzędu przygotował wystawę „Mózg”. Organizatorzy chcą zwrócić na motywację i na skupienie.

 • Konferencja dla cyfrowej szkoły

  Prawie 40 prelegentów, trzy dni zajęć, 70 godzin warsztatów i dużo nowości oświatowych. W Zespole Szkół Technicznych odbędzie się ogólnopolska konferencja szkoleniowa dla pracowników oświaty.

dami24 poleca

Pochmurno

-2°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 74%

Wiatr: 30.58 km/h

 • dziś

  Śnieg 0°C -2°C

 • jutro

  Przewaga chmur 0°C -5°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej