Dzisiaj jest: 19 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Budżet Obywatelski. Przyjmują wnioski

piątek, 15 styczeń 2016 17:07
Dział: Wiadomości
Autor 

Do 24 stycznia magistrat czeka na projekty zgłaszane do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. To już 4. edycja budżetu. Do wydania są 4 miliony 800 tysięcy złotych.

 

Projekty do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego są przyjmuje od 12 stycznia. - Cały czas spływają do nas projekty. Spodziewamy się, że najwięcej wniosków spłynie pod koniec wyznaczonego terminu – mówi Emil Jaskólski z Urzędu Miejskiego w Radomiu. W tej edycji Budżetu Obywatelskiego magistrat przygotował dla radomian kilka ułatwień dotyczących składania wniosków. - To jest między innymi pomoc techniczna, jeżeli chodzi o internetowe składanie wniosków. To są wydłużone godziny pracy. Pracujemy do godziny 19.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych. Tam oferujemy pomoc merytoryczną – dodaje Emil Jaskólski. Pracownicy Referatu Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego o Budżecie Obywatelskim rozmawiają z mieszkańcami Radomia także na ulicach i w autobusach komunikacji miejskiej. - Ludzie odpowiadają chętnie. Wiedzą co to jest Budżet Obywatelski, wiedzą że jet to kolejna edycja. Ta świadomość społeczna rośnie. Pytamy jakie obszary miasta ich najbardziej interesują, co chcieliby zmienić w Radomiu – mówi Iwona Skawińska z Referatu Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Radomiu. Badania ankietowe, przeprowadzane między innymi w autobusach, mają pomóc w jak najlepszej realizacji Budżetu Obywatelskiego. Pracownicy magistratu są także do dyspozycji mieszkańców Radomia w weekendy. - W weekendy jesteśmy w galeriach handlowych: Leclerc, M1 i Galerii Słonecznej. Tam będziemy mieli swoje stoiska – informuje Emil Jaskólski. Wnioski można także składać w czterech, stałych punktach: biurze Rady Miejskiej przy ulicy Moniuszki, Biurze Obsługi Mieszkańca przy ulicy Kilińskiego, Referacie Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta przy ulicy Żeromskiego oraz w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy Struga. To już 4. edycja Budżetu Obywatelskiego w Radomiu. Do tej pory dla potrzeb budżetu, przez 4 lata zabezpieczono około 17 milionów złotych. Na 4. edycję przeznaczono 4 miliony 800 tysięcy złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2019

  Na karcie do głosowania znajduje się rekordowa liczba 205 projektów zgłoszonych przez samych radomian. W obszarze ogólnomiejskim do podziału jest 1,2 mln złotych, natomiast w każdym z pięciu obszarów lokalnych oraz w obszarze instytucjonalnym, który jest w tym roku nowością zarezerwowano po 600 tys. złotych. Uprawnieni do głosowania są radomianie, którzy ukończyli 16 rok życia. Głosujący mogą ocenić dowolną liczbę projektów ze wszystkich obszarów, przyznając punkty od 1 do 3.

 • Tysiąc opinii. Czas na selekcję projektów

  Zakończyło się opiniowanie ponad 400 wniosków zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Ocena wniosków zajmowały się poszczególne wydziały i jednostki Urzędu Miejskiego. Takich opinii zebrano ponad tysiąc.

 • Budżet Obywatelski 2019. Jest rekord

  Ponad 400 projektów zgłosili mieszkańcy do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. To rekordowa ilość. Pomysłów jest wiele. Mieszkańcy chcą m.in. nowych chodników i ścieżek rowerowych. Są też projekty zakładające walkę ze smogiem.

 • Ostatni dzwonek na zgłoszenie wniosku do BO

  Tylko do jutra można składać projekty do Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Na razie jest ok. 200 wniosków, ale praktyka pokazuje, że to właśnie w końcowej fazie wniosków wpływa najwięcej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej