Dzisiaj jest: 19 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

Zwolnienia w PGZ. Grupa pozostanie w Radomiu?

poniedziałek, 18 styczeń 2016 19:06
Dział: Wiadomości
Autor 

Poseł PiS Wojciech Skurkiewicz zaprzecza informacjom, że siedziba Polskiej Grupy Zbrojeniowej zostanie przeniesiona z Radomia do innego miasta. Część pracowników PGZ dostało wypowiedzenia. strong>

 

Pierwsze zmiany w Polskiej Grupie Zbrojeniowej po dojściu do władzy Prawa i Sprawiedliwości dotknęły zarząd spółki. Rada Nadzorcza odwołała stary zarząd i powołała nowy. Jego prezesem został Arkadiusz Siwko. Kilka tygodni temu nowy prezes zapewniał, że siedziba PGZ pozostanie w Radomiu. - Radom jest siedzibą naszej spółki. Nikt nie planuje zmiany tej sytuacji. Będziemy się tu okopywać używając języka militarnego. Te pomieszczenia, które aktualnie zajmujemy są dobrze przygotowane do funkcjonowania naszej spółki. Zapewniam, że będą one w najbliższych tygodniach jeszcze bardziej wykorzystane niż do tej pory – zapewniał w grudniu ubiegłego roku Arkadiusz Siwko, prezes Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej. O pozostawieniu siedziby PGZ w Radomiu zapewniał także wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej. Tymczasem – jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie – wielu pracowników radomskiej siedziby PGZ otrzymało ostatnio wypowiedzenia z pracy. - Oczywiście zarząd każdej firmy i PGZ także może podejmować suwerenne decyzje kadrowe. Zapewne te decyzje są podejmowane w oparciu o przesłanki merytoryczne i jestem co do tego przekonany – mówi Wojciech Skurkiewicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Nieoficjalnie mówi się o tym, że z radomskiej siedziby PGZ wywożona jest część mebli. Ma to mieć związek ze zmniejszaniem zatrudnienia w Radomiu i jednocześnie ze zwiększaniem tego zatrudnienia w biurach w Warszawie. Wojciech Skurkiewicz, poseł PiS i jednocześnie wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej zaprzecza informacjom, że ruchy kadrowe w PGZ mają związek z przeprowadzką spółki do innego miasta. - Jeszcze raz pragnę potwierdzić, że Polska Grupa Zbrojeniowa jest w Radomiu i PGZ będzie inwestowała w Radomiu i będzie się rozwijała. Takie są zapewnienia kierownictwa Ministerstwa Obrony Narodowej jak również zarządu samej grupy – dodaje poseł Wojciech Skurkiwicz. Polska Grupa Zbrojeniowa powstała w 2013 roku. Od samego początku centrala PGZ mieści się w Radomiu. Aktualnie grupa skupia około 60 spółek co czyni z PGZ jeden z największych koncernów obronnych w Europie.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Czy PGZ wybuduje nową siedzibę w Radomiu?

  „ Nowa siedziba Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Radomiu jest jak Yeti. Wszyscy o niej mówią a nikt jej nie widział” - tak prezydent Radosław Witkowski komentuje – jego zdaniem – brak widocznych działań PGZ w sprawie budowy swojej nowej siedziby w Radomiu.

 • PGZ chce oszczędzać i powołuje Centrum Usług Biznesowych

  200 milionów złotych w skali roku mogą wynieść oszczędności PGZ dzięki utworzeniu w Radomiu Centrum Usług Biznesowych. W Centrum pracę znajdzie około 300 osób. Pierwsze kilkadziesiąt jeszcze w tym roku.

 • Dawna Fabryka Broni na sprzedaż

  7,5 miliona złotych – to cena wywoławcza w przetargu na sprzedaż dawnych budynków Fabryki Broni w Radomiu. Przetarg ogłosiło Radomskie Centrum Innowacji i Technologii - właściciel nieruchomości.

 • Stocznia jednak nie dla Radomia

  Radom nie będzie siedzibą spółki Polska Grupa Zbrojeniowa Stocznia Wojenna. Zarząd PGZ podjął decyzję, że docelową siedzibą spółki będzie Gdynia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej