Dzisiaj jest: 23 Kwietnia 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech

Nowe wiersze na urodziny

sobota, 23 kwiecień 2016 16:13
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomski poeta Adrian Szary zaprosił sympatyków swojej twórczości na urodzinową imprezę. Był tort i nowe wiersze, ale też sporo muzyki. Bo przecież poezja znakomicie nadaje się do śpiewania.

Adrian Szary zaprezentował wiersze, które na razie chował w szufladzie. Literacki wieczór w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia był dobrą okazją do ich publicznego przeczytania. - Większość z tych tekstów jeszcze nie była publikowana. Zapewne złożą się na nowy tomik poezji – mówi Adrian Szary. Artysta zapewnił, że tak, jak poprzednia twórczość, te nieznane dotychczas poezje też są mocno osadzone w radomskich klimatach. Tematyka wierszy nawiązuje do wcześniejszych publikacji Adriana Szarego. - Wierszom towarzyszy tematyka miłosna, widać w niej silne związki z regionem. Radom to przecież moje miasto rodzinne, w nim mieszkam i tworzę – podkreśla Adrian Szary. Na urodziny nie mogło zabraknąć tortu. A o tym, że poezja wyśmienicie smakuje z muzyką, przekonywał publiczność m.in. Dominik Nowak z zespołem. Adrian Szary jest polonistą. Uczy w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 im. Jana Kochanowskiego. Wykłada na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym. Adrian Szary jest również instruktorem w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży Arka.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

Częściowe zachmurzenie

8°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 76%

Wiatr: 6.44 km/h

  • dziś

    Przewaga chmur 21°C 5°C

  • jutro

    Miejscowe opady 19°C 8°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej