Dzisiaj jest: 22 Października 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Halki, Filipa, Przybysława

100 lat PSP nr 20

piątek, 30 wrzesień 2016 17:03
Dział: Wiadomości
Autor  Joanna Komarnicka

Jubileusz 100-lecia istnienia obchodzi Publiczna Szkoła Podstawowa nr 20 w Radomiu. Uczniowie przygotowali widowisko artystyczne. Podczas uroczystości odbyło się także zasadzenie symbolicznego dębu.

 

Początki istnienia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 20 im. Obrońców Pokoju w Radomiu sięgają początku XX wieku. Wtedy placówka nie miała jeszcze swojego budynku. Zajęcia odbywały się w prywatnych domach. Teraz siedziba szkoły mieści się przy ul. Malenickiej 29. Jest wyposażona w nowoczesny sprzęt, plac zabaw oraz boisko. - Początkowo nauczanie odbywało się w bardzo trudnych warunkach, bo był to drewniany obiekt, który pod koniec XX wieku nie spełniał już żadnych norm. Dzięki pieniądzom z Unii udało się wybudować tę piękną szkołę i pracujemy w tej chwili we wspaniałych warunkach. Szkoła jest bardzo bogato wyposażona – mówi Małgorzata Kotlimowska, dyrektorka PSP nr 20 w Radomiu. W obchodach uczestniczyli nauczyciele, uczniowie oraz absolwenci PSP nr 20, a także przedstawiciele władz i innych placówek oświatowych. Z okazji 100- lecia placówki przed szkołą posadzony został dąb. - To drzewo to takli symbol. Żeby edukacja rosła w górę i było coraz lepiej – wyjaśnia dyrektorka szkoły. Osoby zasłużone dla placówki otrzymały specjalne podziękowania, a dzieci przygotowały specjalny program artystyczny.

 

 

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • Służba z miłosierdziem

  Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia obchodzi 100 lecie obecności w Radomiu. Na przestrzeni lat zmieniał się zakres działalności zakonu, ale zawsze służył on najbardziej potrzebującym pomocy.

 • 100 lat PSP nr 15

  100–lecie istnienia obchodzi w tym roku Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Radomiu. Na jubileuszu obecni byli m.in. absolwenci szkoły i władze miasta. Uczniowie przygotowali program artystyczny.

 • 100 lat szkoły w Kowali

  Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Kowali obchodzi w tym roku jubileusz 100-lecia istnienia. Uroczystości jubileuszowe odbyły się w duchu „powrotu do przeszłości”. Było zatem nostalgicznie.

 • 100 lat seniorzy!

  „100 lat” odśpiewano pod pomnikiem Jana Kochanowskiego dla wszystkich seniorów. Tak Fundacja „Odnowa” postanowiła uczcić obchodzony dziś Międzynarodowy Dzień Osób Starszych.

dami24 poleca

Przewaga chmur

10°C

Radom

Przewaga chmur

Wilgotność: 73%

Wiatr: 19.31 km/h

 • dziś

  Miejscowe opady 11°C 0°C

 • jutro

  Niewielkie zachmurzenie 7°C 4°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej