Dzisiaj jest: 17 Marca 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Gertruda, Patryk, Zbigniew

100 lat PSP nr 15

piątek, 21 październik 2016 16:52
Dział: Wiadomości
Autor  Joanna Komarnicka

100–lecie istnienia obchodzi w tym roku Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Radomiu. Na jubileuszu obecni byli m.in. absolwenci szkoły i władze miasta. Uczniowie przygotowali program artystyczny.

 

 

„Lata po latach, jak woda płyną...” to słowa Władysława Syrokomli, patrona Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Radomiu. W tym roku placówka obchodzi jubileusz 100-lecia istnienia. Powstała w 1916 roku. Wtedy naukę pobierało w niej ponad 200 uczniów. Przez następne lata szkoła przekształcała się i wraz ze zmianami w oświacie zmieniała swoją nazwę i status. Dziś siedziba szkoły mieści się przy ul. Kieleckiej. W placówce uczy się prawie 800 uczniów. - Trudno mi uchwycić całe sto lat, mogłam to tylko wyczytać z ksiąg i kronik, ale szkoła zmieniła się bardzo. Stała się nowoczesna – mówi Małgorzata Suligowska, dyrektorka PSP nr 15 w Radomiu. Popularne kiedyś tablice zastąpiły rzutniki multimedialne. Stare ławki zostały zamienione na nowoczesne meble. Ale pomimo tego, że szkoła idzie z biegiem czasu, a lata płyną, jak mówi dyrektorka, duch szkoły pozostaje niezmienny. - To co się nie zmieniło to duch tej szkoły. Ta szkoła dalej jest taka sama, jej największą radością jest to, żeby uczeń był szczęśliwy, radosny, aby odnosił sukcesy i kończąc ją był otwarty na nowe zadania przed nim stawiane – dodaje Małgorzata Suligowska. Podczas uroczystości głos zabrali także absolwenci tej placówki. Wśród nich byli m.in. komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frysztak, radna Marta Michalska-Wilk, biskup Adam Odzimek i założyciel Chóru Miasta Radomia ksiądz Wojciech Szary. Na jubileuszowej gali obecni byli przedstawiciele władz miasta. Wiceprezydent Karol Semik przypomniał o zaplanowanej na przyszły rok budowie sali gimnastycznej. - Tak zacny jubileusz tak zacnej szkoły mobilizuje do podziękowania szkole za pracę. Myślę, że w roku 2017/2018 tym podziękowaniem będzie rozbudowa szkoły, bo ma ona bardzo dobrą demografię, czyli dużo dzieci chce tutaj realizować obowiązek szkolny – mówił wiceprezydent Karol Semik. Koszt budowy sali gimnastycznej jest oszacowany na 8 milionów złotych. Będzie on finansowany ze środków budżetu miasta. Podczas jubileuszowej gali uhonorowane zostały osoby zasłużone dla szkoły. Dzieci i młodzież przygotowały program artystyczny.

 

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

 • Będzie nowa hala. Przetarg ogłoszony

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 będzie miała nowoczesną, pełnowymiarową salę gimnastyczną. Urząd Miejski ogłosił przetarg na jej budowę. Obiekt ma służyć mieszkańcom całej dzielnicy.

 • Służba z miłosierdziem

  Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia obchodzi 100 lecie obecności w Radomiu. Na przestrzeni lat zmieniał się zakres działalności zakonu, ale zawsze służył on najbardziej potrzebującym pomocy.

 • PSP 15 będzie miała nowa halę sportową

  Jeszcze w tym roku radomski magistrat ogłosi przetarg na budowę hali sportowej dla PSP nr 15 przy ulicy Kieleckiej. Nowa hala jest potrzebna. Uczniowie szkoły ćwiczą w budynku, który powstał jeszcze przed wojną.

 • 100 lat PSP nr 20

  Jubileusz 100-lecia istnienia obchodzi Publiczna Szkoła Podstawowa nr 20 w Radomiu. Uczniowie przygotowali widowisko artystyczne. Podczas uroczystości odbyło się także zasadzenie symbolicznego dębu.

dami24 poleca

Breezy

-6°C

Radom

Breezy

Wilgotność: 85%

Wiatr: 40.23 km/h

 • dziś

  Opady śniegu -5°C -10°C

 • jutro

  Pochmurno -5°C -11°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego