Dzisiaj jest: 16 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Alina, Aneta, Justyna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Darmowe zajęcia dla potrzebujących w przedszkolu nr 24

sobota, 04 marzec 2017 15:01
Dział: Wiadomości
Autor 

Im wcześniej zdiagnozowana dysfunkcja i im szybsza reakcja, tym lepiej. Przedszkole Publiczne numer 24 od 1 marca prowadzi zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani specjaliści. I to nie tylko ludzie.

 

Nie tylko ludzie, bo przedszkole ma w ofercie także dogoterpaię, czyli zajęcia, w których najważniejszy jest pies. Biszkoptowy labrador ochoczo współpracował z przedszkolakami głaszczącymi i karmiącymi go psimi przysmakami. - Obcowanie z psem kształtuje u dziecka poczucie bezpieczeństwa. To ważne dla dzieci, które mają trudności w nawiązywaniu kontaktów. To wielka wartość – przekonuje Agnieszka Szafrańska-Beczek, psycholog z PP nr 24 im. Janusza Korczaka w Radomiu.
Pani Agnieszka, jest także koordynatorem wdrażanych w przedszkolu od 1 marca zajęć wczesnego wspomagania rozwoju. Przedszkole nr 24 jest jedynym przedszkolem publicznym w mieście, które prowadzi takie zajęcia - informuje dyrektorka placówki. - Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od urodzenia do podjęcia nauki w szkole. To zajęcia dla dzieci z deficytem w rozwoju, dla dzieci niepełnosprawnych lub zagrożonych niepełnosprawnością – wyjaśnia Monika Koczańska, dyr. PP nr 24 w Radomiu.
Żeby skorzystać z zajęć dziecko powinno mieć opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju wystawioną przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną. Do opinii należy dołączyć wniosek, który dostępny jest na stronie internetowej przedszkola. Dzieci mogą korzystać z rad wielu specjalistów, którzy pomogą w niwelowaniu różnorodnych dysfunkcji. - Dyrektor dobierze indywidualnie zajęcia. Dziś zauważamy, ze gros dzieci mają problemy z mową - informuje Monika Koczańska.
Skąd tak duże trudności z komunikacją? To złożony problem i – jak mówią psychologowie – trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź. - Może to być z jednej strony znak czasu, może - z drugiej strony - warunki w jakich rozwijają się dzieci. Może to za dużo bajek, za mało rozmów face to face – tłumaczy Agnieszka Szafrańska-Beczek.
Zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju prowadzone w przedszkolu numer 24 są bezpłatne.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • Przedszkolaki dla Dominika

    Pracownicy przedszkola nr 24 postanowili pomóc choremu na nowotwór chłopcu. Przygotowali cały zestaw świątecznych ozdób. Pieniądze z ich sprzedaży przeznaczyli na pomoc dla Dominika.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej