Dzisiaj jest: 20 Czerwca 2019    |    Dziś imieniny obchodzą: Bogna, Florentyna, Rafał
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Lokatorzy bez wody. Odpowiedzialność zbiorowa?

środa, 08 marzec 2017 17:07
Dział: Wiadomości
Autor 

Płaci regularnie, a wody nie ma. Pani Alicja mieszka w kamienicy przy ul. Mickiewicza. W budynku nie ma wody. Dopływ odcięły Wodociągi Miejskie z powodu długu, jaki ciąży na kamienicy.

 

Kłopoty z wodą w kamienicy przy ulicy Mickiewicza 27 zaczęły się na początku marca tego roku. Woda w kranach przestała płynąć 3 marca. Wodę odcięto także w mieszkaniu, którego współwłaścicielką jest pani Alicja Wydrzyńska. - Nie powiadomili, przyjechali i zakręcili. Przykleili kartkę z informacją, że woda zostaje odcięta – mówi pani Alicja.
Pani Alicja – co wynika z rachunków – za wodę płaci systematycznie. A mimo to z wody w mieszkaniu korzystać nie może. Sprawę próbowała wyjaśnić w Wodociągach Miejskich. - Usłyszałam, że kamienica nie posiada właściciela i wodociągi z tym nic nie mogą zrobić. Dlatego najprościej - moim zdaniem - jest ukarać tego, który płaci – dodaje pani Alicja.
W kamienicy jest jeden licznik główny, z którego wodociągi odczytują informację o zużyciu wody w budynku. Wynika z niego, że kamienica ma niedopłatę w wysokości około 2 tysięcy złotych. Skąd się wzięła, nie wiadomo, bo nie wiadomo ilu lokatorów kamienicy nie płaci za wodę i czy w ich mieszkaniach są liczniki. Jeżeli takowe są, to nie zostały zarejestrowane w wodociągach. I tu pojawia się problem. Licznik znajduje się także w lokalu zajmowanym przez panią Alicję. Nie jest on zarejestrowany w Wodociągach Miejskich i tym samym jego odczyty nie są przez spółkę honorowane. A licznik główny wskazuje niedopłatę i to jest dla wodociągów najważniejsze. Pani Alicja przeprowadziła się do córki. - Musiałam opuścić mieszkanie, bo nie sposób w nim żyć. Mogę tu przyjść na noc. Przyniosę sobie wodę żeby się umyć, spuścić wodę i to wszystko. Tu nie można w tej chwili funkcjonować normalnie – mówi pani Alicja.
Ale w kamienicy przy ulicy Mickiewicza nie wszyscy lokatorzy zostali pozbawieni wody. Jedno z mieszkań wodę ma, bo jego właścicielka założyła sobie swój licznik i zarejestrowała go w wodociągach. Dlatego spółka wody w tym lokalu nie odcięła. Pani Alicja czuje się pokrzywdzona przez Wodociągi Miejskie. Jest rozgoryczona, bo została jej odcięta woda, za którą systematycznie płaci. W tej sprawie napisała już do prezydenta Radomia i do sądu. Czeka na odpowiedzi. Czeka także na spotkanie z prezesem wodociągów. Na to spotkanie umówiona jest w piątek. Z Wodociągami Miejskimi nie udało nam się dziś skontaktować.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • W czwartek obchodzimy światowy Dzień Wody.

  Z tej okazji odwiedziliśmy Wodociągi Miejskie w Radomiu i sprawdziliśmy jaka woda płynie w naszych domowych kranach. To najlepsza „karnówka” w Polsce – mówi Leszek Trzeciak, prezes spółki Wodociągi Miejskie w Radomiu.

 • Problem na Rybnej. „Woda zalewa nasze działki”

  Właściciele prywatnych ogródków działkowych przy ul. Rybnej oczekują od MZDiK utwardzenia kolejnego odcinka tej ulicy oraz wykonania odpływów na części już utwardzonej. „Kiedy pada deszcz, woda zalewa nasze działki” - skarżą się.

 • Woda coraz droższa. Podwyżki w Radomiu

  O blisko 5 % wzrosły w Radomiu opłaty za dostarczenie wody zimnej i odprowadzenie ścieków. Podwyżki już obowiązują. Jak wyjaśnia prezes Wodociągów Miejskich, główną przyczyną wzrostu cen są prowadzone w mieście inwestycje.

 • Opieszała przebudowa? Mieszkańcy narzekają

  Właściciele posesji przy ul. Galla Anonima w Radomiu skarżą się na zbyt opieszałą - ich zdaniem - przebudowę tej ulicy. Zarzucają wykonawcy bałagan, chaos i błędy w realizacji projektu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej