Dzisiaj jest: 17 Października 2017    |    Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

10 kwietnia rusza nabór wniosków o wymianę pieców

środa, 29 marzec 2017 16:19
Dział: Wiadomości
Autor 

Od 10 kwietnia radomski magistrat rozpocznie przyjmowanie wniosków na wymianę pieców węglowych w tym roku. Urząd szacuje, że uda się wymienić około 200 pieców.

 

Do tej pory pieniądze na wymianę pieców pochodziły z rządowego programu „Kawka”. W latach 2014-2015 dzięki „Kawce” w Radomiu wymieniono około 600 pieców. Magistrat pozyskał wtedy 2, 5 miliona złotych na ten cel. Rząd zlikwidował jednak „Kawkę”. Pieniądze na wymianę kolejnych, zanieczyszczających powietrze domowych palenisk trzeba było znaleźć w budżecie miejskim. W tym roku zarezerwowano pół miliona złotych. Jak mówi wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik, który jest odpowiedzialny w mieście między innymi za ochronę środowiska, dotacja do każdego wymienionego pieca będzie wynosiła 5 tysięcy złotych. - Zmniejszamy wartość dofinansowania do jednego kilowata. Dajemy 200 złotych plus kolejne 200 złotych na likwidację paleniska węglowego. To przy małym domku daje dofinansowanie około 5 tysięcy złotych – dodaje wiceprezydent Zawodnik.
Radni tematem wymiany pieców węglowych w mieście zajmowali się podczas poniedziałkowej sesji. Problemów z przyjęciem projektu uchwały w sprawie dotacji nie było. Wszyscy radni byli „za”. Radomski magistrat – jak deklaruje wiceprezydent Jerzy Zawodnik – przyjmowanie wniosków na wymianę pieców węglowych rozpocznie od 10 kwietnia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE


 

Częściowe zachmurzenie

18°C

Radom

Częściowe zachmurzenie

Wilgotność: 74%

Wiatr: 17.70 km/h

  • dziś

    Słonecznie 22°C 10°C

  • jutro

    Częściowe zachmurzenie 20°C 10°C