Dzisiaj jest: 28 Maja 2017    |    Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Ile trwa rozpatrywanie spraw w sądach? Prezes odpowiada

poniedziałek, 17 kwiecień 2017 10:45
Dział: Wiadomości
Autor 

Blisko 160 tysięcy spraw rozpatrzyły sądy z okręgu radomskiego w ubiegłym roku. Jak informuje prezes Sądu Okręgowego, średnio na rozpatrzenie w tym sądzie sprawa czeka 4 miesiące. W sądach rejonowych dwa razy krócej.

 

Sąd Okręgowy w Radomiu i siedem sądów rejonowych w: Radomiu, Grójcu, Kozienicach, Szydłowcu, Zwoleniu, Przysusze i Lipsku tworzą sądownictwo okręgu radomskiego. Jak informuje prezes Sadu Okręgowego, w ubiegłym roku do wszystkich tych sądów wpłynęło do rozpatrzenia prawie 160 tysięcy spraw. Do samego sądu okręgowego ponad 12 tysięcy. Do wszystkich, siedmiu sądów rejonowych prawie 145 tysięcy spraw. - Załatwiliśmy we wszystkich sądach 157 309 spraw. Więcej spraw załatwiliśmy niż wpłynęło - informuje
Stanisław Jaźwiński, prezes Sądu Okręgowego w Radomiu.
W radomskim sądownictwie zatrudnionych jest blisko 760 osób. Samych sędziów natomiast jest prawie 150, przy czym ponad 40 pracuje w sądzie okręgowym, a pozostali w sądach rejonowych. Zatem, jak informuje prezes, średnio na jednego sędziego w ubiegłym roku przypadało ponad 1000 spraw. -
Te sprawy mają różny charakter, od bardzo skomplikowanych, które często trwają kilka lat, po sprawy, które w zasadzie można załatwić od ręki - dodaje
Stanisław Jaźwiński.
W radomskim Sądzie Okręgowym czas oczekiwania sprawy na załatwienie to 4 miesiące, w sądach rejonowych – nieco ponad 2 miesiące.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Agnieszka Mąkosa

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Konina zamiast wołowiny. Nadal nie ma wyroku

  Dziś radomski Sąd Okręgowy miał wydać wyrok w sprawie właściciela ubojni, który fałszował mięso mieszając koninę z wołowiną. Oskarżony poddał się dobrowolnie karze. Wyrok jeszcze nie zapadł. Sędzia postanowił przeprowadzić czynności sprawdzające.

 • Proces w sprawie próby otrucia Anny Walentynowicz

  Zbrodnie komunistyczne i zbrodnie przeciwko ludzkości to zarzuty dla trzech radomskich funkcjonariuszy PRL oskarżonych o próbę otrucia Anny Walentynowicz. 18 grudnia rusza proces.

 • 2 lata więzienia za śmiertelne potrącenie pieszej

  Na 2 lata więzienia skazał Sąd Okręgowy w Radomiu kierowcę, który w kwietniu ubiegłego roku potrącił na przejściu dla pieszych dwie uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych. Jedna z nich zginęła na miejscu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE


Transmisja obrad Rady Miejskiej


Słonecznie

17°C

Radom

Słonecznie

Wilgotność: 59%

Wiatr: 11.27 km/h

 • dziś

  Słonecznie 24°C 9°C

 • jutro

  Częściowe zachmurzenie 25°C 13°C