Dzisiaj jest: 23 Kwietnia 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech

Recepta na złote gody

poniedziałek, 17 kwiecień 2017 11:15
Dział: Wiadomości
Autor 

Złote gody, czyli 50 lat pożycia małżeńskiego obchodziło 20 par. Były medale od prezydenta Polski, gratulacje i życzenia dalszych lat zgodnego związku.

 

Uroczystość odbyła się tam, gdzie radomianie śluby zawierają, czyli w Urzędzie Stanu Cywilnego. Jubilaci otrzymali medale od prezydenta RP. Tak stanowią przepisy.
- Złote gody obchodzą pary świętujące 50 – lecie pożycia małżeńskiego – mówi Małgorzata Milewska, kierownik USC.- Wszyscy, łącznie z nami są wzruszeni, staramy się, aby wszystko wypadło uroczyście.
W imieniu prezydenta RP medale wręczył sekretarz miasta Rafał Czajkowski. Okazuje się jednak, że na medal za długoletnie pożycie małżeńskie mogą liczyć tylko pary, które spełniają wymogi formalne.
- Medale otrzymują tylko pary, które są w formalnym, udokumentowanym związku – wyjaśnia Małgorzata Milewska.
Nie mogło zabraknąć wzajemnych podziękowań. Trochę to przypominało zaślubiny. Bo najpierw panowie powtarzali słowa podziękowania za zgodne małżeństwo. A potem taką sama formułę wypowiedziały wspólnie panie. Obserwując jubilatów nasuwał się wniosek, że nie opłaca się być starym kawalerem.
- Nie, nie na pewno nie... Ale trochę nim byłem – śmieje się Henryk Gola. - Ożeniłem się mając 20 lat i tak doczekałem jubileuszu – mówi Jan Lis.
Recepta na sukces, czyli zgodne, długoletnie małżeństwo? Pomysły są różne.
- Nie kłócić się – podkreśla Aleksander Pacholec.
Warto do tego dodać jeszcze kilka zasad. Każdy ma przecież swoje przemyślenia.
- Trzeba się szanować, miłować i żyć dalej! - mówi Henryk Gola.
Tyle panowie. Panie też miały oczywiście na ten temat sporo do powiedzenia. Bo dróg prowadzących do sukcesu jest z pewnością wiele.
- Ustępować jedno drugiemu – zaleca Zdzisława Lis.
- Było różnie, źle i dobrze, jak w małżeństwie – wspomina Henryka Gola.
- Najważniejsze jest wzajemne zrozumienia – zaznacza Marianna Pacholec. - Wychowaliśmy troje dzieci, są po studiach... Wszystko jest tak, jak powinno być.
A po oficjalnej ceremonii był czas na gratulacje i wspólne fotografie. Na sali obecni byli też przedstawiciele rodzin jubilatów. Wszak złote gody wiążą się z rodzinną atmosferą.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Dziś rocznica wybuchu powstania styczniowego

  155 lat temu wybuchło powstanie styczniowe. Dziś uczniowie z radomskich liceów i grupa rekonstrukcyjna zorganizowali przemarsz ulicami miasta. Oddajemy cześć bohaterom – mówili uczestnicy obchodów.

 • Służba z miłosierdziem

  Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia obchodzi 100 lecie obecności w Radomiu. Na przestrzeni lat zmieniał się zakres działalności zakonu, ale zawsze służył on najbardziej potrzebującym pomocy.

 • T. Love i Sztywny Pal Azji w Radomiu. Obchody Czerwca '76

  Za nami kolejny dzień obchodów 41. rocznicy radomskiego Czerwca '76. Piątkowe imprezy rozpoczęły się od występów w ringu, a zakończyły na rockowo, koncertem na placu przed Urzędem Miejskim.

 • Radom upamiętni 41 rocznicę Czerwca'76

  Znany jest już szczegółowy program obchodów 41 rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec '76. Obchody rozpoczną się 19 czerwca. W programie m.in. pokazy filmowe, imprezy sportowe i koncerty.

dami24 poleca

Słonecznie

4°C

Radom

Słonecznie

Wilgotność: 85%

Wiatr: 6.44 km/h

 • dziś

  Przewaga chmur 21°C 5°C

 • jutro

  Miejscowe opady 19°C 8°C

TV Dami ON-LINE


Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej