Dzisiaj jest: 28 Maja 2017    |    Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm

Recepta na złote gody

poniedziałek, 17 kwiecień 2017 11:15
Dział: Wiadomości
Autor 

Złote gody, czyli 50 lat pożycia małżeńskiego obchodziło 20 par. Były medale od prezydenta Polski, gratulacje i życzenia dalszych lat zgodnego związku.

 

Uroczystość odbyła się tam, gdzie radomianie śluby zawierają, czyli w Urzędzie Stanu Cywilnego. Jubilaci otrzymali medale od prezydenta RP. Tak stanowią przepisy.
- Złote gody obchodzą pary świętujące 50 – lecie pożycia małżeńskiego – mówi Małgorzata Milewska, kierownik USC.- Wszyscy, łącznie z nami są wzruszeni, staramy się, aby wszystko wypadło uroczyście.
W imieniu prezydenta RP medale wręczył sekretarz miasta Rafał Czajkowski. Okazuje się jednak, że na medal za długoletnie pożycie małżeńskie mogą liczyć tylko pary, które spełniają wymogi formalne.
- Medale otrzymują tylko pary, które są w formalnym, udokumentowanym związku – wyjaśnia Małgorzata Milewska.
Nie mogło zabraknąć wzajemnych podziękowań. Trochę to przypominało zaślubiny. Bo najpierw panowie powtarzali słowa podziękowania za zgodne małżeństwo. A potem taką sama formułę wypowiedziały wspólnie panie. Obserwując jubilatów nasuwał się wniosek, że nie opłaca się być starym kawalerem.
- Nie, nie na pewno nie... Ale trochę nim byłem – śmieje się Henryk Gola. - Ożeniłem się mając 20 lat i tak doczekałem jubileuszu – mówi Jan Lis.
Recepta na sukces, czyli zgodne, długoletnie małżeństwo? Pomysły są różne.
- Nie kłócić się – podkreśla Aleksander Pacholec.
Warto do tego dodać jeszcze kilka zasad. Każdy ma przecież swoje przemyślenia.
- Trzeba się szanować, miłować i żyć dalej! - mówi Henryk Gola.
Tyle panowie. Panie też miały oczywiście na ten temat sporo do powiedzenia. Bo dróg prowadzących do sukcesu jest z pewnością wiele.
- Ustępować jedno drugiemu – zaleca Zdzisława Lis.
- Było różnie, źle i dobrze, jak w małżeństwie – wspomina Henryka Gola.
- Najważniejsze jest wzajemne zrozumienia – zaznacza Marianna Pacholec. - Wychowaliśmy troje dzieci, są po studiach... Wszystko jest tak, jak powinno być.
A po oficjalnej ceremonii był czas na gratulacje i wspólne fotografie. Na sali obecni byli też przedstawiciele rodzin jubilatów. Wszak złote gody wiążą się z rodzinną atmosferą.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pomagają od 25 lat. Jubileusz Caritas Diecezji Radomskiej

  Caritas Diecezji Radomskiej obchodzi 25-lecie swojej działalności. Główne obchody jubileuszu odbędą się w czwartek w Muzeum Wsi Radomskiej.

 • Rocznica katastrofy smoleńskiej

  Dziś siódma rocznica katastrofy smoleńskiej. Rocznicowe obchody odbyły się również w Radomiu. Uczestniczyli w nich m.in. przedstawiciele władz miasta, parlamentarzyści i organizacje kombatanckie.

 • Uczcili pamięć mjra F. Jaskulskiego „Zagończyka”

  W kościele garnizonowym i przy pomniku żołnierzy WiN odbyły się uroczystości związane z 70. rocznicą śmierci majora Franciszka Jaskulskiego, pseudonim„Zagończyk”. Jak podkreślają historycy, to ważna postać, przez lata wymazywana z pamięci. Współorganizatorem obchodów było Stowarzyszenie Kukiz '15.

 • „Nie” dla powtórki stanu wojennego

  Strajk obywatelski zorganizowali przeciwnicy rządów Prawa i Sprawiedliwości. Manifestacja odbyła się w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego i miała pokazać analogie między władzą PiS i PZPR.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE


Transmisja obrad Rady Miejskiej


Słonecznie

17°C

Radom

Słonecznie

Wilgotność: 59%

Wiatr: 11.27 km/h

 • dziś

  Słonecznie 24°C 9°C

 • jutro

  Częściowe zachmurzenie 25°C 13°C