Dzisiaj jest: 20 Października 2017    |    Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

Remont dawnego „plastyka” niebawem. Będzie przedszkole

piątek, 21 kwiecień 2017 15:59
Dział: Wiadomości
Autor 

Miasto podpisało umowę z wykonawcą remontu budynku po dawnym „Plastyku”. Prace przeprowadzi Zakład Remontowo Budowlany Mariana Wencla. Po remoncie w tym budynku będzie mieściło się przedszkole.

 

Ogłoszony przez radomski urząd miejski przetarg na na remont budynku dawnego Zespołu Szkół Plastycznych przy ul. Kilińskiego i jego adaptację pod potrzeby przedszkola wygrał Zakład Remontowo Budowlany Marian Wencel. Koszt modernizacji to prawie 6,5 miliona złotych. Umowa z wykonawcą została już podpisana. - W tym miejscu, dziś surowym i niezbyt przyjaznym, od września 2018 roku powstanie 250 miejsc przedszkolnych. To kolejny element realizacji programu „Radom dla młodych” - mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Wykonawca będzie musiał przebudować trzykondygnacyjny budynek frontowy i dwukondygnacyjne oficyny. Zakres prac jest bardzo szeroki. - Począwszy od wymiany stolarki, poprzez wzmocnienie stropów, wymianę dachów w oficynach, wyburzanie ścianek działowych – wylicza Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

Budynek trzeba będzie także docieplić, a także przystosować dla osób niepełnosprawnych. Planowany jest montaż urządzeń dźwigowych, w tym gastronomicznych oraz wind osobowych. Obecnie budynek jest nieużytkowany. Znajduje się ws trefie ochrony konserwatorskiej , a jego część bezpośrednio wpisana jest do rejestru zabytków. - To trudna robota, wymagająca dużej wiedzy technicznej i doświadczenia, ale mam nadzieję, że sobie z tym poradzimy i wykonamy to zadania dobrze, tak, aby ten budynek był wizytówką Radomia – zapewnia Marian Wencel, właściciel Zakładu Remontowo-Budowlanego.

Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie ponad 2 tys. m2. Powstanie 10 sal dla dzieci, zaplecze sanitarne i kuchenne. Na zewnątrz zostaną natomiast urządzone dwa place zabaw. W nowej filii ma powstać 250 miejsc dla przedszkolaków. Wykonawca ma zakończyć remont do końca czerwca przyszłego roku. Nauka rozpocznie się tu we wrześniu 2018 roku.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Robert Utkowski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE


 

Pochmurno

10°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 96%

Wiatr: 11.27 km/h

  • dziś

    Pochmurno 14°C 9°C

  • jutro

    Miejscowe opady 13°C 9°C