PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

5 wskazówek, jak przygotować przyjęcie imieninowe w domu

Coraz więcej osób decyduje się na organizację imprez w restauracjach czy pubach. Ale to domówki najlepiej zapadają w pamięci gości. Przyjęcia organizowane w małym gronie, w przyjaznej atmosferze to świetna okazja do świętowania bez skrępowania. Szykując imprezę imieninową w domu, warto dobrze się do niej przygotować. Smaczne dania i miła atmosfera, to nie wszystko, o co musisz tego dnia zadbać. Jak zatem przygotować przyjęcie w domu? Poznaj 5 kluczowych wskazówek!

Wskazówka nr 1 – zaplanuj formę imprezy

Na początek usiądź w spokojnym miejscu i pomyśl. Zastanów się nad tym, jaką imprezę chcesz przygotować. Czy to będzie klasyczna posiadówka za stołem z sałatką i śledziem w rolach głównych, czy może chcesz zaskoczyć swoich gości? A co powiesz na imprezę tematyczną? Możesz też zaplanować kilka ciekawych gier towarzyskich, które rozkręcą towarzystwo. Możliwości jest naprawdę wiele. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, ustal listę gości i dowiedz się, jeśli to możliwe, jaka forma zabawy byłaby dla nich najlepsza.

Wskazówka nr 2 – zaplanuj menu i zrób listę zakupów

Masz już listę gości? Z pewnością więc wiesz, kto z nich lubi dania wege, a kto wręcz nie wyobraża sobie kolacji bez porządnej porcji mięsa. Teraz czas na to, by zaplanować menu. Powinny w nim znaleźć się lekkie przystawki, 2-3 różne sałatki oraz przynajmniej jedno danie na ciepło. Jeśli planujesz dłuższe spotkanie, zadbaj, by goście nie wyszli od Ciebie głodni. Kiedy już wszystko zaplanujesz, przejrzyj swoje zapasy i sprawdź, czego brakuje. Zrób listę zakupów i do dzieła. Pamiętaj również, że część dań możesz przygotować wcześniej.

zaplanuj-menu-i-zrob-liste-zakupow

Wskazówka nr 3 – przygotuj muzyczną playlistę

Dobra impreza nie może się odbyć bez tła muzycznego. Bez względu na to, czy planujesz tańce, czy raczej będziecie siedzieć za stołem przez cały wieczór, stwórz playlistę. Niech znajdą się na niej ulubione utwory solenizanta, ale również piosenki, które znają wszyscy. Goście z pewnością docenią też niezagłuszającą rozmów linię melodyczną. Wybierz koniecznie wesołe, energetyzujące kawałki.

Wskazówka nr 4 – zadbaj o detale

Wysprzątane mieszkanie i dekoracja stołu to oczywiście minimum. Nie możesz przecież zaprosić gości do swojego domu, jeśli po otwarciu szafy na kurtki, wypadnie z niej cała zawartość. Pobyt w Twoim domu najbliższym umili również atmosfera. Zadbaj o przyjemny zapach. Możesz skorzystać z kadzidełek, kominków zapachowych, a latem umieścić w kilku strategicznych miejscach świeże kwiaty.

Wskazówka nr 5 – wyjdź naprzeciw swoim gościom

Przygotuj dla swoich gości również miękkie poduszki i koce. Jeśli ktoś z nich będzie chciał odpocząć chwilę lub okryć ramiona, z pewnością takie akcesoria się przydadzą. A jeśli królem imprezy jest dzisiaj Twój partner, możesz również przygotować gotową listę życzeń. Wydrukuj je na eleganckim papierze i poukładaj w ozdobnym koszyczku na konsoli w przedpokoju. Takie gotowe życzenia imieninowe dla mężczyzny sprawią, że niejedna osoba odetchnie z ulgą, kiedy przyjdzie jej stanąć twarzą w twarz z solenizantem. Kartki z życzeniami możesz wykorzystać także jako formę gry. Każdy z gości powinien wylosować życzenia, a następnie odczytać je solenizantowi. W taki sposób już na początku imprezy rozluźnisz nieco atmosferę. Więcej pomysłów na udaną imprezę w domu oraz życzenia – nie tylko imieninowe – znajdziesz na portalu https://www.rodzice.pl.

Artykuł sponsorowany, 23 maj 2022
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu