PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Alkoholik nie poradzi sobie z chorobą sam. Potrzebna jest pomoc

Alkoholizm to bardzo ciężka i przewlekła choroba. Kiedy się jej nie leczy może doprowadzić nawet do śmierci. Walką z nim jest trudna. Po pierwsze chory musi sam chcieć skończyć z tym nałogiem wykańczającym go zarówno fizycznie jak i psychicznie. Po drugie zwykle nie uda mu się tego zrobić w pojedynkę. Konieczna jest pomoc.

Można ją znaleźć na przykład w profesjonalnych ośrodkach leczenia uzależnień, które nie tylko skutecznie wyprowadzają z alkoholizmu, ale również gwarantują bezpieczeństwo leczenia i pełną dyskrecję. Jak one działają i co oferują można na przykład znaleźć na stronie https://medjol.pl.

Detoks na dobry początek

Każde leczenie choroby alkoholowej trzeba zacząć od Detoksu. To chyba najtrudniejsza faza terapii.Dlatego szczególnie ważne w tej sytuacji są najwyższe standardy ośrodków wykonujących te zabiegi.Detoks alkoholowy to po prostu odtruwanie organizmu z substancji psychoaktywnych i toksyn, które nagromadziły się w nim w czasie nałogowego picia alkoholu. Proces ten połączony jest również z uzupełnienie witamin i elektrolotów w organizmie alkoholika, ponieważ przez lata picia napojów z procentami zaburzona została u niego gospodarka jonowo-elekrolitowa. Został on dosłownie wypłukany z życiodajnych mikroelementów, dlatego człowiek po ciągach alkoholowych jest zwykle bardzo osłabiony i odwodniony.

Szok dla organizmu

Koniec z piciem alkoholu i detoks to pewien szok dla organizmu przyzwyczajonego do codziennych dawek procentów. Dlatego, gdy ich nie otrzymuje pojawiają się bardzo nieprzyjemne dla pacjenta cechy tak zwanego zespołu abstynencyjnego. To zwykle drżenie rąk, niepokój, rozdrażnienie, bóle mięśni i ciała, biegunki, zaburzenia pracy serca, wahania ciśnienia oraz bezsenność. Dlatego tak ważne jest, aby odtrucie organizmu odbywało się pod opieką lekarską i wykorzystywano w czasie tego procesu leki eliminujące niebezpieczne i nieprzyjemne objawy wynikające z nagłego braku alkoholu w organizmie. Jak przeprowadza się bezpieczny detoks i jak długo trwa, można przeczytać na stronie http://medjol.pl/detoks/alkoholowy.

Terapia i wszywka

Detoks to dopiero początek długiej i krętej drogi wychodzenia z alkoholizmu. Po nim przychodzi czas na wybór kolejnych metod walki z nałogiem. Jest to oczywiście udział w różnego rodzaju terapiach indywidualnych lub grupowych, spotkaniach z psychologiem i zażywania dobrze dobranych lekówpomagających zapomnieć o alkoholu. Można też zdecydować się na tak zwaną wszywkę

Znajdujący się w niej lek blokuje wydzielanie się enzymu odpowiedzialnego za metabolizm alkoholu w wątrobie. To powoduje, że ktoś z taką wszywka wypije jednak alkohol to już po kilku minutach ma objawy przypominające kaca. Ale są znacznie silniejszego niż te, które pamięta pacjent. Skutki wypicia alkoholu przez osobę z wszywką są na tyle nieprzyjemne i nawet niebezpieczne dla jego zdrowia, że leczony odczuwa lęk przed ponownym wypiciem alkoholu. I to jest główne zadania tego typu terapii, O tym jak ona przebiega i ile trwa przeczyta się na stronie https://medjol.pl/wszywki.

Artykuł sponsorowany, 02 październik 2019
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Radomska Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu