PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Aranżacja pokoju dla niemowlaka

Urządzanie pokoju dziecka może być świetną zabawą dla całej Twojej rodziny, albo wyzwaniem spędzającym Ci sen z powiek. Jakich zasad się trzymać, aby przygotowanie i późniejsze meblowanie dziecięcego pokoju nie były problemem? Poznaj kilka fajnych porad, dzięki którym odniesiesz sukces, nie wydając przy tym majątku.

Pokój dla niemowlaka – pierwsze wyzwanie dla rodzica!

Jeśli bierzesz się za urządzanie po raz pierwszy pokoju dla dziecka, które dopiero ma się pojawić, to prawdopodobnie jesteś nieco zdezorientowany, nie wiedząc, co dokładnie powinno się w nim znaleźć. Nie łatwo pod wpływem emocji kupić dużo ozdób (i zabawek), które okażą się całkowicie niepotrzebne. Warto więc sięgnąć po porady bardziej doświadczonych rodziców, którzy mają to już za sobą i mogą wskazać Ci, co naprawdę będzie potrzebne. Pokój powinien być przede wszystkim tak zorganizowany, abyście to wy – rodzice – czuli się w nim komfortowo. Pamiętaj, że niemowlak nie będzie się przez pierwsze miesiące bawił w nim samodzielnie, a raczej wymagał stałej opieki i nadzoru. Dlatego przestrzeń musi być funkcjonalna i absolutnie nie ma potrzeby wypełniać całego pomieszczenia zabawkami i przedmiotami, z których będzie korzystać dopiero później. Najważniejsze, aby znalazło się w nim miejsce na wydzieloną strefę do odpoczynku i do zabaw, dzięki czemu łatwiej będzie zapanować nad zajęciami dziecka i zapewnić mu właściwe bezpieczeństwo. Nie zapomnij o miejscu do przewijania (dobrze, by było dobrze oświetlone – fajne lampy do pokoju dziecięcego wcale nie muszą kosztować majątku. Zabawki i dziecięce akcesoria powinny mieć swoje miejsce, gdzie można je schować, gdy nie będą używane – warto więc zadbać o odpowiednia ilość mebli. Dzięki temu zabawki nie będą okurzone, co mogłoby negatywnie wpływać na zdrowie niemowlaka.

Co z kolorami?

Dobór odpowiednich kolorów ma ogromne znaczenie na samopoczucie Twojego malucha – choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że małe dziecko nie zauważa różnic. Jednak zaleca się, aby pokój dziecięcy utrzymany był w mało intensywnych, pastelowych barwach. Jak pokazują doświadczenia rodziców, ma to uspokajający wpływ na dzieci – ułatwiając zasypianie, koncentrację na wykonywanych czynnościach i redukując rozdrażnienie. Chociaż więc wydaje Ci się, że niemowlak nie dostrzega różnicy, to jednak dobór koloru znaczy więcej, niż mogłoby się wydawać.

Bezpieczeństwo to podstawa!

Pokój dziecka, właściwie niezależnie od wieku, powinien być miejscem, w którym nie będzie zagrożeń czyhających na jego zdrowie czy życie. Wszelkie krawędzie powinny być więc zabezpieczone, kable ukryte, a przedmioty niebezpieczne umieszczone poza zasięgiem – nie tylko rąk, ale nawet wzroku. Meble nie powinny umożliwiać wspinania się, a ruchome elementy – włożenia do nich palców. Podłoga najlepiej, gdyby była antypoślizgowa, idealnie, gdyby była pokryta dywanem lub wykładziną dywanową, albo chociaż miękkimi matami, amortyzującymi upadki. Takie miejsce będzie bezpiecznym środowiskiem dla rozwoju malucha. Nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie!

 

 

Artykuł sponsorowany, 29 listopad 2022
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu