PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Aranżacja pokoju dziecięcego – czy materac 140x200 cm będzie wystarczający?

Samodzielne przygotowanie projektu aranżacji pokoju dziecka i wdrożenie go w życie wcale nie musi być trudne. Wystarczy, że zapoznasz się inspiracjami na pokoje dziecięce i ustalisz, czego tak naprawdę potrzebuje Twoja pociecha. Oprócz funkcjonalnych rozwiązań i designu dopasowanego do wieku dziecka zadbaj też o zakup wygodnego materaca.

Pokoje dziecięce są najczęściej wyzwaniem dla ambitnych rodziców, którzy chcą stworzyć dla swojego malucha idealne warunki do codziennego życia. Niezależnie od wieku dziecka projekt jego pokoju powinien z założenia uwzględniać rozwiązania, które są: bezpieczne, praktyczne, funkcjonalne i wygodne. Te kwestie dotyczą designu i umeblowania pokoju.

Projekt pokoju dla dziecka – od czego zacząć?

Zanim zaczniesz projektować wszystkie elementy wyposażenia i wykończenia pokoju dziecka, zapamiętaj jedną zasadę. Nigdy nie kieruj się swoimi preferencjami z dzieciństwa. To pokój dla Twojego dziecka, a nie spełnienie swoich niespełnionych zachcianek z dawnych lat.

Częstym błędem rodziców jest aranżacja przestrzeni bez wydzielenia odpowiednio dużej przestrzeni do spania, czyli na łóżko. W pokoju starszego dziecka warto zainwestować duże łóżko i materac 200x200 cm. Dzięki temu Twoja pociecha będzie korzystać z komfortowej przestrzeni do odpoczynku przez wiele lat.

Do pokoju kilkulatka nie ma sensu zajmować powierzchni dużym łóżkiem. Wtedy wystarczający będzie materac 140x200 będzie wystarczający.

Tworząc nową aranżację pokoju dla dziecka, nigdy nie zakładaj, że wszystko będzie idealne jak od linijki i przede wszystkim bierz pod uwagę potrzeby swojej pociechy. W ten sposób na pewno stworzysz pokój, w którym dziecko chętnie będzie spędzać czas.

Co powinno znaleźć się w pokoju dziecka?

Już wiesz, że w pokoju Twojej pociechy niezbędne jest komfortowe łóżko z materacem, np. piankowym lub hybrydowym. Najlepiej też postawić na modele antyalergiczne, szczególnie jeśli obawiasz się o zdrowie swojego dziecka.

W dobrze zaaranżowanym pokoju dziecięcym musisz wydzielić strefy: kącik do zabawy, nauki, odpoczynku w ciągu dnia oraz do spania. Nawet w niewielkim pokoju da się zaaranżować przestrzeń w ten sposób. Elementy, których nie może zabraknąć w pokoju dziecka to:

● pudełka na zabawki,

● ramki na zdjęcia,

● doniczki z roślinami zielonymi,

● funkcjonalne, praktyczne i bezpieczne meble bez ostrych krawędzi,

● wygodne łóżko z materacem,

● biurko.

Nie zapominaj też o funkcjonalnym oświetleniu. Mnóstwo dzieci boi się ciemności, dlatego tuż obok łóżka z wygodnym materacem postaw lampkę nocną. Ciekawym sposobem stworzenie idealnego pokoju dla dziecka jest po prostu wspólne planowanie aranżacji. Kilkuletnie dziecko doskonale wie, czego chce i co mu się najbardziej podoba.

Łóżko w pokoju dziecka – jak często trzeba je wymieniać?

Widzisz, że obecny materac w pokoju dziecka jest już za mały lub odkształcony? To podstawowa oznaka wskazująca, kiedy wymienić materac na nowy. W przeciwnym razie maluch przestanie się wysypiać i zacznie odczuwać dolegliwości bólowe.

Artykuł sponsorowany, 27 październik 2023
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu