PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Artykuły i akcesoria potrzebne na start roku szkolnego

Wakacje to piękny czas, na który z niecierpliwością czekają wszyscy uczniowie. Niestety jednak szybko się kończą, dlatego, zamiast zostawiać przygotowanie wyprawki do szkoły na ostatnie dni, warto zaplanować odpowiednio wcześniej, co przyda się dziecku na start i zrobić zakupy po to, aby ostatnie tygodnie lata spędzić ze spokojną głową.

O czym należy pamiętać, przygotowując wyprawkę na nowy rok szkolny?

Chyba większość z nas pamięta zapach nowych podręczników i kolorowych akcesoriów do piórnika. To właśnie dzięki takim drobiazgom powrót do szkoły zdawał się być nieco łatwiejszy, a w niektórych przypadkach być może nawet i wyczekiwany. Kompletując wyprawkę dla ucznia, dobrze jest zapoznać się z wytycznymi konkretnej szkoły, a w przypadku nieco starszych dzieci warto przemyśleć, czego brakowało w poprzednich latach. Jeżeli malec będzie uczęszczał na jakiekolwiek dodatkowe zajęcia, to także doskonały czas na to, aby przygotować wszystko, co niezbędne. W kolorowe stroje na balet, buty do gry w piłkę, czy też farby, bloki rysunkowe i sztalugi, warto zaopatrzyć się już we wakacje po to, aby mały pasjonat mógł od pierwszych dni roku szkolnego cieszyć się tym, co sprawia mu największą radość po godzinach w szkole.

Plecak czy tornister?

Tornister lub wygodny plecak to bez wątpienia coś, bez czego trudno wyobrazić sobie ucznia. Kupując odpowiedni model, dobrze jest zwrócić uwagę na kilka szczegółów:

  • Małym dzieciom zaleca się tornister, dlatego, że posiada on ergonomiczny kształt i usztywnienie, dzięki którym maluchowi znacznie łatwiej jest utrzymać odpowiednią postawę. Regulowane pasy i szelki również będą w tym wypadku dużym plusem.
  • Tornister to dobry wybór na początek, ponieważ znacznie łatwiej zapakować do niego książki i zeszyty. Jest sztywny, a w środku znajdują się specjalnie przygotowane przegrody, nie ma więc obaw, że w środku będzie już na start panował nieład i bałagan, a zestresowany maluszek nie będzie mógł znaleźć w środku tego, co akurat jest mu potrzebne.
  • Plecaki spodobają się starszym dzieciom, a ich ogromną zaletą jest różnorodność i to, że z łatwością dopasują się do kształtu przedmiotów, jakie spakujemy do środka. Ulubiony plecak może być nie tylko elementem szkolnej wyprawki, ale także towarzyszem w podróży, czy też na dodatkowych zajęciach.
  • Plecaki zazwyczaj można wrzucić do pralki, dlatego utrzymanie ich w czystości jest nieco łatwiejsze niż w przypadku tornistrów.

Co powinno znaleźć się w dziecięcym plecaku?

Kiedy plecak lub tornister będą już wybrane, należy zadbać o to, aby w środku znalazło się wszystko, co niezbędne.

  • Książki oraz zeszyty. Odpowiednio przygotowany uczeń ma przy sobie wszelkiego rodzaju materiały niezbędne do nauki. Lekcje języka polskiego, czy matematyki to podstawa, jednak dobrze jest pamiętać, chociażby o wszelkich lekcjach dodatkowych. Potrzebny będzie także podręcznik do religii, na przykład Poznaję Jezusa 3 dzięki któremu każdy trzecioklasista będzie w łatwy i przystępny sposób mógł przygotować się do zajęć. Poza książkami koniecznie trzeba pamiętać o zeszytach. Przydać się może również kolorowa teczka na różnego rodzaju karty pracy lub rysunki.
  • Przybory do pisania. Kredki, flamastry, a także długopisy lub pióro muszą znaleźć się w każdej wyprawce. Warto także kupić pojemny piórnik, dzięki któremu dziecko szybko znajdzie to, czego potrzebuje. W piórniku nie może także zabraknąć gumki do mazania, korektora, nożyczek, kleju czy przyborów do geometrii.
  • Worek na strój lub obuwie. Zajęcia wychowania fizycznego to często duża radość dla uczniów, dlatego należy pamiętać o schludnym i czystym stroju do gimnastyki, a także o worku, w którym będzie można bezpiecznie go przechować. Przyda się także worek na kapcie.

Co jeszcze warto kupić dziecku, kiedy nadchodzi nowym rok szkolny?

Idealnie urządzony kącik do nauki w domu, może być dla dziecka zachętą do tego, aby utrwalać materiał, a także rozwiązywać zadania domowe. Organizer na biurko, tablica korkowa na ścianę lub nowa lampka to niewielkie gadżety, dzięki którym dziecko będzie mogło skupić się na nauce. Przed zakupami dobrze jest też porozmawiać ze swoją pociechą i ustalić, czego potrzebuje, gdyż kompletowanie wyprawki do szkoły to idealna okazja do tego, aby zaangażować młodego człowieka w przygotowania i pozwolić mu na małe i większe decyzje.

Artykuł sponsorowany, 24 sierpień 2023
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu