PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Beta alanina - dlaczego warto ją stosować?

Obecnie coraz częściej osoby rozpoczynające swoją przygodę z siłownią lub jakąkolwiek inną aktywnością fizyczną, zastanawiają się także nad suplementacją. Wszystko z uwagi na fakt, że obecnie dostępnych jest bardzo wiele różnych preparatów, a także są zdecydowanie bardziej powszechne, niż jeszcze jakiś czas temu. Suplementy diety oraz odżywki, mają za zadanie przyspieszyć efekty ciężkich treningów, zwiększyć możliwości naszego organizmu, jednak najważniejsze jest to, że robią to w sposób bezpieczny, a także zgodny z różnego rodzaju przepisami. To wszystko powoduje, że dla wielu osób rozpoczęcie treningów wiąże się także z rozpoczęciem suplementacji i jest to słuszne podejście. Jednak pod warunkiem, że stosuje się odpowiednio zbilansowaną dietę. Suplementacja powinna być odpowiedzią na zwiększone zapotrzebowanie organizmu na konkretne składniki odżywcze, których nie jest się w stanie dostarczyć za sprawą pożywienia. Jednak jest kilka sytuacji, gdy stosowanie suplementacji, wynika przede wszystkim z chęci poprawienia wyników sportowych i do takich preparatów można zaliczyć beta-alaninę.

Beta-alanina - działanie na organizm człowieka

Beta-alanina jest aminokwasem, który jest znany przede wszystkim z uwagi na udział w budowie białek. Z punktu widzenia odżywki dla sportowców, ma jednak dużo większe znaczenie. Wszystko z uwagi na fakt, że jej przyjmowanie zwiększa zdolności wydolnościowe organizmu, wytrzymałość mięśni, a co za tym idzie - ma pozytywny wpływ na budowanie beztłuszczowej masy ciała.

Jednak działanie beta-alaniny jako odżywki jest także pośrednie - dlaczego? Wszystko z uwagi na fakt, że zwiększa ona poziom karnozyny w mięśniach, która właśnie pozytywnie wpływa na rozrost tkanki mięśniowej. Zapobiega ona tworzeniu kwasu mlekowego w mięśniach, a dzięki temu trening może być dłuższy i efektywniejszy. Co więcej, dba o odpowiednią równowagę pH w całym organizmie, nie tylko w mięśniach.

Nie dziwi zatem fakt, że jest ona coraz bardziej popularna. Warto jednak pamiętać, aby decydować się tylko na sprawdzone preparaty, pochodzące z oficjalnego źródła sprzedaży. Przykładem takiego źródła jest m.in. sklep SFD, który od wielu lat dostarcza na rynek przebadane i wartościowe suplementy diety oraz odżywki.

Jakie są zalety stosowania beta-alaniny?

Zalety stosowania beta-alaniny pozwolą także wskazać to, czy warto ją w ogóle stosować. Zdecydowana większość osób, wybierając odżywkę na potrzeby rozbudowy masy mięśniowej, wybierze przebadaną od lat kreatynę. Jednak działania obu odżywek nie są identyczne, a to powoduje, że nie warto się zamykać na beta-alaninę. Zatem jakich zalet należy od niej oczekiwać, po rozpoczęciu suplementacji?

 

  • Wzrost wydajności mięśni, a w konsekwencji całego organizmu;

 

  • Zmniejszone uczucie zmęczenia mięśni podczas treningu;

 

  • Przyspieszona regeneracji potreningowa;

 

  • Beta-alanina może także łagodzić skutki stresu pourazowego;

 

  • Zwiększa wydolność tlenową organizmu, a tym samym ogólną kondycję.

Nie powinien dziwić zatem fakt, że beta-alanina jest naprawdę chętnie stosowana, szczególnie przez osoby, które uczestniczą w treningach na siłowni. Ważne jednak jest to, aby stosować wartościowe suplementy diety o odpowiednim składzie, a tym samym dawce. W przypadku beta-alaniny, można posłużyć się przykładem Beta Alanina Allnutrition, którą można nabyć w sklepie SFD.

Artykuł sponsorowany, 05 grudzień 2022
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu