PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Bez tego urządzenia nie obejdziesz się w domu

Myjki do okien Karcher to niewielkie, lekkie urządzenia, pozwalające skrócić czas czyszczenia nawet trzykrotnie. Kosztują niewiele i pozwalają umyć zarówno szyby, jak i ościeżnice oraz trudno dostępne miejsca i szczeliny. Jak działa myjka do okien, ile kosztuje i gdzie można ją kupić?

Czym są myjki do okien?

Typowa myjka mieści się w jednej ręce – ma ergonomiczny, dobrze wyprofilowany kształt, dzięki czemu pewnie leży w dłoni. Urządzenia te są stosunkowo lekkie (ważą od 0,5 do 1 kilograma), dlatego nikt nie powinie mieć problemu z ich obsługą.

Myjka do okien jest zbudowana ze spryskiwacza oraz pada czyszczącego (zwykle wykonanego z mikrofibry) i/lub wymiennej ssawki. Pozwala to równomiernie rozpylać wodę ze środkiem czyszczącym i następnie wygodnie ją zbierać (zasysać z powrotem do urządzenia), bez konieczności użycia siły. Czyszczenie polega na wykonywaniu pionowych ruchów urządzeniem wzdłuż szyby – nie jest konieczne intensywne wycieranie ani długotrwałe polerowanie. Wykonując kilka prostych ruchów, otrzymujemy idealnie czystą szybę – bez smug i nieestetycznych śladów.

Myjkę do okien można wykorzystać nie tylko do mycia szyb – sprawdzi się także w czyszczeniu luster, szklanych blatów, witryn, czy niektórych powierzchni w łazienkach i kuchniach.

Jak wybrać dobrą myjkę do okien?

Na rynku dostępne są proste produkty do użytku domowego, jak i te bardziej profesjonalne, wykorzystywane przez firmy sprzątające. Funkcjonalna myjka do okien Karcher kosztuje około 300 zł. W tej cenie zawiera się urządzenie z baterią, ładowarka oraz komplet akcesoriów. Akcesoria pozwalają na wygodne mycie różnych typów powierzchni, oraz pozwalają dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, w których gromadzi się większa ilość zabrudzeń (np. szczelin między szybą a ościeżnicą). Warto zwrócić uwagę, czy model posiada wąską i szeroką ssawkę oraz inne końcówki, dedykowane konkretnym zastosowaniom. Im droższe urządzenie, tym dodatkowych funkcjonalności jest więcej.

Akcesoria można także dokupić osobno. Praktycznym rozwiązaniem jest na przykład sakwa biodrowa, która pozwala wygodnie przenosić urządzenie podczas pracy, a także specjalna lanca teleskopowa, dzięki której wygodnie umyjesz wysokie okna, bez konieczności rozkładania drabiny. Pozostałe akcesoria to na przykład listwy zbierające, czy dodatkowe pady lub spryskiwacze.

Gdzie kupić myjkę do okien?

Bogaty wybór myjek do okien oferuje sklep ASC-PRO: https://www.asc-pro.pl/. Znajdziesz tutaj zarówno funkcjonalne kompaktowe urządzenia do domu, jak i myjki profesjonalne. Sklep oferuje możliwość zakupów on-line z krótkim terminem dostawy.

Ile kosztuje myjka do okien? W zależności od wybranego modelu będzie to od około 280 zł do nawet 800 zł. Warto pamiętać, że do typowego mycia okien w domu lub mieszkaniu, podstawowe modele bardzo dobrze spełnią swoją rolę.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przed zakupem? Dodatkowym udogodnieniem może być wyświetlacz LED, na którym można zobaczyć stan naładowania baterii oraz podstawowe parametry urządzenia. Myjki Karcher są zasilane bakteryjnie – posiadają akumulator, który należy naładować po określonym czasie. Dzięki temu urządzenie może być używane w każdej lokalizacji, bez konieczności podłączania do prądu.

Artykuł sponsorowany, 11 styczeń 2022
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu