PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Bezpieczny PIT online w 2020 roku

PIT online jest bardzo wygodną formą rozliczenia deklaracji podatkowej. Użytkownik nowoczesnych narzędzi elektronicznych może spodziewać się aplikacji przygotowanej na wsparcie zarówno początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Wykonanie całego obowiązku podatkowego PIT 2019, możliwe jest za pomocą komputera, smartfona lub tabletu. Zeznanie wysyłane jest przez Internet, a całość można skończyć i uzyskać Urzędowe Poświadczenie Odbioru - bez konieczności wychodzenia z domu. Cały czas jednak część podatników zastanawia się czy korzystać z tych rozwiązań, obawiając się o bezpieczeństwo i poufność swoich danych. Nowoczesne technologie umożliwiają bezpieczną pracę, pod warunkiem zachowania odpowiednich norm i procedur.

Jak bezpiecznie przygotować PIT 2019 w wersji online?

Żeby umożliwić bezpieczne rozliczenie PIT 2019, najpierw należy wskazać największe zagrożenia, które mogą spotkać podatnika. W pierwszej kolejności wypada podzielić je na dwie kategorie:

  1. Zagrożenia zewnętrzne – polegające na ewentualnym nieuprawnionym dostępie do danych, przez osobę trzecią bez zgody podatnika;

  2. Zagrożenia wewnętrzne – czyli potencjalna możliwość nieprawidłowego przygotowania PIT 2019 lub jego nieprawidłowego złożenia (albo jedno i drugie na raz).

W przypadku zagrożeń zewnętrznych, podatnicy powinni pamiętać o korzystaniu tylko z własnych i bezpiecznych sieci internetowych oraz komputera zabezpieczonego przed nieuprawnionym dostępem osób z zewnątrz. Dodatkowo, wybierając aplikację do rozliczenia PIT, warto zawsze stawiać na rozwiązania znanych i cenionych usługodawców, którzy swoim doświadczeniem oraz zespołem specjalistów mogą gwarantować bezpieczne rozwiązania na najwyższym poziomie. Jest to szczególnie ważne, jeżeli podatnik wybiera pracę w formie online na serwerach lub dysku w chmurze obcego podmiotu.

W zakresie zagrożeń wewnętrznych, podatnik przygotowujący PIT 2019, powinien na początku zweryfikować, czy posługuje się odpowiednio zaktualizowanym oprogramowaniem, które zapewni dostęp do bieżących oraz zgodnych z przepisami druków podatkowych. Dodatkowo, przy pracy należy sprawdzić instrukcje oraz informacje zapewniane przez usługodawcę, tak aby prawidłowo wykorzystać dane narzędzie.

Bezpieczeństwo wobec organów podatkowych

Ważnym elementem bezpieczeństwa podatnika jest zapewnienie, aby narzędzie elektroniczne PIT online zwolniło go z odpowiedzialności wobec urzędu skarbowego w tym sensie, aby przygotowany elektronicznie druk podatkowy wyczerpał i zapewnił spełnienie obowiązku podatnika do złożenia rocznego zeznania podatkowego PIT 2019. W tym miejscu można zapewnić, że jeżeli deklaracja zostanie przygotowana w odpowiednim programie, w prawidłowym terminie oraz przesłana przez Internet, podatnik będzie mógł otrzymać potwierdzenie złożenia PIT online. Jest to tak zwane Urzędowe Poświadczenie Odbioru (w skrócie „UPO”) – czyli elektroniczny dokument, stanowiący dowód na złożenie zeznania podatkowego PIT przez Internet. Jest to dowód, który stanowi zabezpieczenie podatnika, równoważne do potwierdzenia nadania listu poleconego Poczty Polskiej.

Artykuł sponsorowany, 28 maj 2020
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Radomska Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu