PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Chcesz rozliczyć swój PIT przez internet? Wyjaśniamy, jak to zrobić

Bezpłatnie, szybko i wygodnie – choć to wydaje się nieprawdopodobne, właśnie tak może wyglądać samodzielne sporządzanie rocznego rozliczenia podatkowego. Spiesz się z e-deklaracją. Im wcześniej prześlesz ją do Urzędu Skarbowego, tym szybciej na twoim rachunku bankowym pojawi się zwrot ewentualnej nadpłaty.

Z czym to się je?

Osoby, które na co dzień nie mają zbyt wiele wspólnego z prawem podatkowym, czują niepokój w chwili, kiedy muszą zmierzyć się ze specjalnymi drukami przygotowanymi przez fiskusa w celu rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok. Czasy jednak zmieniają się, a wraz z rozwojem technologii pojawiają się nowe udogodnienia i rozwiązania, również w tej kwestii. Rozliczenie PIT przez internet to opcja dla tych osób, które chcą zaoszczędzić czas i pieniądze. Bezpłatny program pozwoli wypełnić formularz nawet bez specjalistycznej wiedzy. Na każdym kroku wyświetlane są instrukcje, dzięki którym podatnik nie zagubi się pomiędzy kolejnymi częściami zeznania.

O czym warto pamiętać wypełniając PIT?

Z pewnością, w pierwszej kolejności nie należy odkładać deklaracji na później. Choć większość podatników ma czas na złożenie zeznania do 2 maja, warto zrobić to jak najszybciej. W ten sposób zyskamy spokój i szybciej otrzymamy na konto zwrot nadpłaty. W przypadku zeznań składanych w Urzędzie Skarbowym w wersji papierowej nastąpi to w ciągu trzech miesięcy. Wersje elektroniczne PIT skracają czas wypłaty do maksymalnie 45 dni. Jest to kolejny powód, aby skorzystać z dedykowanego programu. Co ciekawe – użytkownicy, którzy nie chcą pobierać aplikacji do pamięci urządzenia, mogą użyć jej odpowiednika online w przeglądarce internetowej.

Kiedy już wszystkie wymagane pola w kreatorze zostaną wypełnione, a dane osobowe sprawdzone pod kątem aktualności, warto pamiętać również o przysługujących nam ulgach i odliczeniach. Za 2021 rok możemy odliczyć od podatku między innymi:

- donacje krwi,

- niektóre darowizny,

- internet,

- lekarstwa.

Pomoc na każdym kroku

Jeśli w trakcie wypełniania formularza pojawi się problem techniczny lub związany z jego treścią, do dyspozycji użytkownika pozostają fachowcy, którzy możliwie szybko pomogą naprawić ewentualne błędy i wyjaśnią wszelkie wątpliwości. Dane osobowe zapisywane w programie są całkowicie bezpieczne, co zostało potwierdzone odpowiednim certyfikatem. Aplikacja jest na bieżąco aktualizowana, dlatego wszelkie zawarte w niej informacje odpowiadają obecnym wymogom Ministerstwa Finansów. Nie ma wobec tego ryzyka, że e-deklaracja nie zostanie przyjęta przez fiskusa.  

Artykuł sponsorowany, 06 marzec 2022
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu