PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Co pokrywa AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dobrowolne i obejmuje swoim zakresem różne szkody powstałe na skutek wypadku bądź kradzieży. W przeciwieństwie do OC, zakresu ochrony AC nie reguluje prawo. Z tego powodu towarzystwa ubezpieczeniowe mają pewną dowolność podczas ustalania dokładnych warunków polisy. Na jaką ochronę może liczyć kierowca, który wykupił ubezpieczenie Autocasco?

Wypadki i stłuczki parkingowe

Wypadki czy stłuczki parkingowe zdarzają się wszystkim kierowcom, niezależnie od metryki i doświadczenia za kółkiem. Wystarczy chwilowy spadek koncentracji lub słaba widoczność, by poważnie uszkodzić auto. Wielu kierowców w takiej sytuacji przeżywa ogromny stres ze względu na konieczność przeprowadzenia kosztownych napraw we własnym lub cudzym aucie.

Nerwów związanych z wypadkami komunikacyjnymi może oszczędzić wykupienie dobrej polisy Autocasco. Taka inwestycja pozwala cieszyć się jazdą, bez obaw o konsekwencje finansowe wynikające z drobnych stłuczek czy poważniejszych wypadków.

Ubezpieczenie AC zapewnia wypłatę odszkodowania na naprawę szkód powstałych na skutek zderzenia z innym samochodem lub nieruchomym obiektem, np. drzewem czy słupkiem. Dodatkowo taka polisa zabezpiecza kierowcę także przed konsekwencjami finansowymi, wynikającymi z potrącenia zwierzęcia. Nierzadkie są sytuacje, w których na drodze niespodziewanie pojawi się sarna lub dzik, a zderzenia nie da się uniknąć. Skutecznym zabezpieczeniem przed poniesieniem wydatków z tym związanych może być zainwestowanie w Autocasco. Odszkodowanie pokryje wydatki na renowację auta w razie konfrontacji ze zwierzyną.

Kradzieże i inne działania osób trzecich

Ubezpieczenie AC zapewnia również skuteczną pomoc właścicielowi auta w razie kradzieży lub zniszczenia przez wandali. Takie sytuacje zdarzają się obecnie coraz rzadziej, jednak posiadając drogi i luksusowy samochód trzeba mieć świadomość, że będzie on wzbudzał niemałe zainteresowanie wśród przestępców.

W razie kradzieży lub uszkodzenia ubezpieczyciel zobowiązuje się do wypłacenia niezbędnych środków na pokrycie powstałych strat materialnych. Poszukując najlepszego wariantu OC, warto zapoznać się z artykułem: https://www.tychy.pl/2020/07/09/co-to-jest-ubezpieczenie-ac/.

Niespodziewane zdarzenia pogodowe

Ze względu na małą częstotliwość występowania w Polsce gwałtownych zdarzeń pogodowych, wielu kierowców nawet nie zdaje sobie sprawy z ich szkodliwości. Huragany czy trąby powietrzne są przecież rzadkością, czego więc należy się obawiać? Otóż bardzo często okazuje się, że nawet kilkuminutowa burza z gradobiciem może doszczętnie zniszczyć auto. Wgniecenia na dachu od opadu atmosferycznego lub uderzenie złamanej przez piorun gałęzi to zdarzenia, które mogą wywołać poważne szkody.

Naprawę opisanych uszkodzeń wywołanych przez powódź, wyładowania atmosferyczne, grad czy nawet pożar, w pełni pokrywa polisa AC. Ubezpieczyciele wiedzą, że nikt nie jest w stanie przewidzieć tego rodzaju wydarzeń, dlatego też oferują kierowcom pełny zakres ochrony przed siłami natury.

Artykuł sponsorowany, 22 wrzesień 2022
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu