PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Czy komentarze na Instagramie są ważne?

O popularności konta na Instagramie świadczy zarówno ilość lajków, jak i komentarzy pod umieszczanym postem. Dlaczego komentarze są ważne? Przede wszystkim są elementem, który umożliwia ocenę popularności danego konta. Określają też zdolność prowadzonego profilu do budowania wokół niego zaangażowanej społeczności. To jest strona wizerunkowa. Ale ilość komentarzy przekłada się także na możliwości promocji konta na Instagramie, a to ma realny wymiar finansowy.

 

Czym są komentarze na Instagramie? 

Komentarze na Instagramie to odpowiedzi obserwujących osób. Pojawiają się one pod zamieszczanymi zdjęciami lub filmami. Są doskonałym sposobem, który umożliwia podniesienie aktywności Instagramowego profilu. Poza tym komentarze informują o zaangażowaniu obserwujących (fanów). Dzięki tym treściom właściciel profilu poznaje zdanie fanów na temat danego zdjęcia lub filmu i wie, jakie treści warto publikować, a jakich powinien zaniechać. Choć czasami warto zamieścić coś kontrowersyjnego, by wywołać burzę i ponieść swoją popularność. To też sposób na kontakt.

Dlaczego komentarze na Instagramie są ważne?

 

Należy tutaj zwrócić uwagę, że nikt nie zna do końca zasad działania algorytmu Instagrama. Jednak wyraźnie widać, że obcinane są zasięgi dla InstaStories czy promocji zdjęć, które są dodawane do profilu. Skoro najważniejsze dotychczas elementy na Insta przestają być tak istotne, to warto zwrócić uwagę na inne składowe swojej obecności w tym obszarze social mediów.

Dużą rolę w tradycyjnych postach odgrywają więc lajki i komentarze, które stają się jednym z najważniejszych mierników popularności konta. Od ich ilości, zależą możliwości promocji, a także i rozwoju konta. Bardzo istotne są polskie komentarze. To one nakładają sposób, w jaki dane treści rozchodzą się na platformie. Dlatego też pożądana ilość komentarzy powinna wynosić min. 10% lajków. Przy na przykład 5000 lajków, post powinien wywołać u 50 użytkowników chęć podzielenia się swoim zdaniem czy wrażeniem na temat danego postu.

Ilość czy jakość – co liczy się przy komentarzach na Instagramie?

Zdobycie odpowiedniej ilości komentarzy wcale nie jest łatwo. IG nie weryfikuje jakości komentarzy. Dla tej platformy jakość nie ma znaczenia, liczy się tylko ilość, ponieważ ma ona przełożenie na promocję danego materiału w sieci i przy ogólnym małym zaangażowaniu nawet viralowy materiał nie uzyska takiego wsparcia i będzie się rozchodził po sieci dość wolno.

Wręcz przeciwnie jest, gdy posiada się dynamiczne konto. Promocja takiego materiału sama się niejako będzie napędzała. Skoro obserwatorzy profilu nie są skłonni do komentowania wrzucanych treści, to czy w jakiś inny sposób można pozyskać komentarze? Jak to zrobić, by podbić popularność swojego konta?

Jak skłonić użytkowników Instagrama do komentowania?

Ważne, by użytkownicy w ogóle chcieli wchodzić w interakcje z zamieszczanymi postami i ich autorem. Należy przede wszystkim:

  • publikować ciekawe materiały,
  • materiały powinny być: aktualne, angażujące, prowokujące i ogólnie przykuwające uwagę,
  • zdjęcia powinny być dobrej jakości, dobrze skadrowane,
  • warto pamiętać, by zamieszczane informacje były opublikowane między godziną 8.00 a 21.00 

Kontent nie powinien być jednostajny i monotematyczny. Ważne są nie tylko zdjęcia, ale też filmy i animacje i nie obejdzie się bez ciekawego opisu oraz call to action. Ostatnie pozwala szybciej i łatwiej nawiązać relacje z odbiorcami. Warto też publikować regularnie, specjaliści twierdzą, że nawet minimum jeden post dziennie. Wszystko to pięknie brzmi, tylko co zrobić, gdy nadal nie działa, a komentarzy nie przybywa?

Jak zdobyć na Instagramie komentarze pozwalające na promocję konta?

Istnieje opcja: kup komentarze, która nie jest droga, gdy wykorzystuje się ją w miarę rzadko. Jednak i ona nie zwalnia od tworzenia ciekawego contentu. Kupno komentarzy to jednak chwilowy ratunek. Bardziej pomaga zaistnieniu na Instagramie. Można też w ten sposób przypomnieć o sobie i zniwelować obcinanie zasięgów konta. Jeśli zapadnie decyzja o kupnie komentarzy, to trzeba pamiętać, by były to polskie komentarze i tylko realnych użytkowników. Konta fejkowe odpadają, ponieważ IG traktuje je różnie. Autentyczne polskie komentarze, które dodaje się stopniowo, pomogą na pewno dość szybko wypromować konto i zdobyć zaangażowaną publiczność.

Artykuł sponsorowany, 15 wrzesień 2022
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu