PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Czy masz odpowiednie zdjęcia biżuterii w swoim e-sklepie?

Zdjęcia biżuterii pełnią bardzo ważną rolę w każdym sklepie internetowym a także w innych miejscach sprzedaży. Mogą to być portale aukcyjne czy drukowane katalogi. Biżuteria ma między innymi być ozdobą, dlatego tak ważne jest aby na zdjęciach jubilerskich prezentowała się najlepiej jak tylko to możliwe. W poniższym wpisie, wraz z pomocą Fotographia przedstawimy najważniejsze cechy dobrych zdjęć biżuterii.

Spójne zdjęcia biżuterii w tym samym stylu

Czasami, szczególnie w sklepach z dużą ilością asortymentu możemy zauważyć, iż każdy przedmiot jest prezentowany w inny sposób. Chodzi tu na przykład o inne ułożenie, kąt fotografowania czy zupełnie inny styl zdjęć jubilerskich. Jest to nieczytelne oraz nieestetyczne z perspektywy potencjalnego klienta. Zdjęcia biżuterii powinny być wykonane z tymi samymi ustawieniami aby klienci bez trudu mogli odnaleźć się w naszej ofercie. Miniaturki powinny być w tym samym stylu oraz tak skadrowane abyśmy od razu mogli ocenić i porównać na przykład wielkość jednych kolczyków do drugich. Pamiętajmy również o spójnych kolorach. Niedopuszczalne jest aby na zdjęciach biżuterii tego samego rodzaju, każdy przedmiot występował w innym odcieniu.

W fotografii biżuterii liczą się szczegóły

W końcu przedmioty, nad którymi poświęcamy swoją uwagę są również niezwykle starannie wykonane. Warto więc aby na zdjęciach prezentowały się ostro i wyraźnie. Fotografia jubilerska powinna obejmować cały przedmiot w polu ostrości. Zwróćmy również uwagę aby produkt na zdjęciu biżuterii był również odpowiednio duży. Przykładowo wisior zwykle nie musi być pokazany z całym łańcuszkiem, jeśli jest on z tych samych ogniw. Wystarczy fragment łańcuszka, a głównym bohaterem zdjęcia powinien być wyraźny wisior.

Oświetlenie to klucz do profesjonalnych zdjęć biżuterii

Biżuteria bardzo często wykonana jest z polerowanych kruszców oraz zawiera różnego rodzaju kamienie, które załamują światło. Wszystko to sprawia, że jest niezwykle wymagająca podczas wykonywania fotografii. Nie możemy tu dopuścić aby w pierścionku odbijała się nasza pracownia czy aparat. Jednocześnie należy tak operować oświetleniem aby pokazać połysk lub zmatowienie wykończenia na zdjęciu jubilerskim. Zwróćmy również uwagę na odpowiedni rozkład światła i cienia. Przedmiot nie powinien ginąć w mroku. Jednocześnie oświetlony z każdej strony może stracić swoją przestrzenność i detale.

Czy retusz komputerowy jest niezbędny w fotografii biżuterii?

Jeśli zależy nam na profesjonalnych efektach, retusz komputerowy zdecydowanie będzie wskazany. Oczywiście warto dążyć do tego aby zdjęcie z aparatu było jak najbardziej zbliżone do ideału. Obróbka graficzna powinna jedynie pomóc w uzyskaniu efektu końcowego, a nie w naprawie rażących błędów. Zdjęcia biżuterii to praca z najdrobniejszymi detalami. Dlatego podczas retuszu graficznego, fotograf biżuterii milimetr po milimetrze przegląda zdjęcie w poszukiwaniu pyłków, mikrorysek i innych niedoskonałości.

Artykuł sponsorowany, 11 kwiecień 2023
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu